• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кулеба схвалив посилення резолюції Генасамблеї ООН по Криму

Реклама на dsnews.ua

Україна вітає прийняття Генеральною асамблеєю ООН нової резолюції «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів»

Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, повідомляє "ДС" з посиланням на прес-службу МЗС.

"Цьогорічна резолюція — новий елемент зростаючого правового тиску на Росію. Ухвалення резолюції свідчить про те, що мілітаризація Криму, яка здійснюється Російською Федерацією як державою-окупантом, залишається в центрі уваги міжнародного співтовариства, яке розглядає перетворення Криму на величезну військову базу як пряму загрозу безпеці і стабільності у регіоні", — йдеться в заяві.

Глава МЗС зазначив, що в резолюції засуджується незаконна російська окупація Криму та підтверджується, що це є порушенням міжнародного права і півострів має бути невідкладно повернутий під контроль України.

У документі вказується, що Росія перемістила на територію Криму озброєння, здатне нести ядерні заряди. Резолюція вимагає від Росії негайно припинити таку діяльність.

За словами Кулеби, нинішня резолюція містить ряд ключових елементів. Резолюція закликає міжнародне співтовариство до консолідації зусиль з метою деокупації Криму, в тому числі в рамках Кримської платформи.

У резолюції також наголошується, що, по-перше, російська окупація завдає шкоди архітектурі безпеки і контролю над озброєннями. По-друге, російська окупація порушує стабільність міжнародних режимів верифікації і контролю над озброєннями — Договору про відкрите небо, Договору про звичайні збройні сили в Європі, Віденського документу 2011 року про заходи довіри і безпеки. По-третє, встановлення Росією контролю над об’єктами для зберігання ядерної зброї в Криму може становити загрозу регіональній стабільності.

Резолюція також закликає Росію припинити мілітаризацію освіти в Криму — шкільний вишкіл кримських дітей, метою якої проголошується їх майбутня служба в збройних силах РФ.

Як повідомляла "ДС" 7 грудня Генасамблея ООН прийняла посилену резолюцію по Криму. Проти прийняття документа проголосували союзники Росії, яка окупувала український півострів.

    Реклама на dsnews.ua