• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кулеба сказав, за якої умови можливі добросусідські відносини України та Росії

Україна та Росія могли б мати добросусідські відносини, але для цього Москві потрібно визнати, що росіяни та українці — це окремі нації, які живуть в суверенних державах

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба, передає "ДС".

"Я переконаний, що ми могли б мати добросусідські відносини з Росією. Але це вимагає від росіян визнати реальність, що росіяни та українці — це дві окремі, вільні нації, які живуть у своїх власних суверенних державах, самостійно вирішуючи свою долю, в тому числі вибір моделі розвитку й союзів", — сказав Кулеба в інтерв'ю директору Польського Інституту міжнародних відносин (PISM) Славомиру Дембському.

За його словами, Росія не хоче цього визнавати і тому в 2014 році напала на Україну. В результаті загинули тисячі українців, а частина території країни виявилася окупованою РФ. Такі дії Москви знищили перспективу добросусідських відносин між російськими та українськими народами.

Кулеба згадав тезу президента РФ Володимира Путіна про те, що українці та росіяни — "одна нація". За словами міністра, ця заява російського лідера не відповідає дійсності та є лише імперською фантасмагорією Кремля.

"Ви правильно помітили, що це націоналістична концепція XIX століття", — додав Кулеба звертаючись до Дембського.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua