• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Кулеба: Україна допускала жорсткі заходи, якщо б прем'єр Словаччини не вибачився

МЗС України було готове до більш жорстких дій щодо прем'єр-міністра Словаччини Ігора Матовича після його жарта про Закарпаття, проте ситуація швидко вирішилася після його вибачень

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Він зазначив, що жарт, повʼязаний з поставкою в країну російської вакцини, став несподіванкою і всередині Словаччини.

"Якщо б Словаччина відразу не вибачилася за ці слова, ми пішли б на подальші кроки, тому що такі речі не можна пробачати. Однак для словацьких колег ця фраза також стала шоком, і тому відразу вибачення приніс міністр закордонних справ від імені держави, сьогодні вранці вибачився і премʼєр-міністр Словаччини, він зробив це публічно", — сказав Кулеба.

Нагадаємо, сьогодні премʼєр-міністр Словаччини Ігор Матович вибачився перед Україною за невдалий жарт про Закарпаття. Він зазначив, що позиція Словаччини щодо територіальної цілісності України завжди була чіткою.

Як писала "ДС", 3 березня під час радіоінтервʼю на питання журналіста про те, що глава словацького уряду пообіцяв росіянам за поставку вакцини, Ігор Матович відповів: "Закарпатську Україну". Потім Матович дав зрозуміти, що пожартував, і запевнив, що не давав росіянам ніяких обіцянок.

Глава МЗС Дмитро Кулеба висловив жаль, що своїми некоректними висловлюваннями словацький премʼєр псує "надзвичайно дружні та щирі відносини між Україною та Словаччиною".

Пізніше глава МЗС Словаччини Іван Корчок вибачився за невдалий жарт премʼєр-міністра країни.

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков у відповідь на слова Матовича заявив, що поставки російської вакцини не є гуманітарною допомогою. За словами Пєскова, "всі вакцини мають свою вартість, а вартість російської — нижче, ніж у інших вакцин".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua