• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Кулеба впевнений, що ЄС найближчим часом не буде запроваджувати нові санкції проти РФ

Зараз не варто очікувати від Європейського союзу запровадження нових секторальних санкцій проти Росії. Однак ЄС слід почати підготовку нового пакету обмежень, щоб не втрачати часу

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив в ефірі "Суботнього інтервʼю" на каналі "Радіо Свобода", передає "ДС".

Як пояснив Кулеба, початок розробки нових секторальних санкцій матиме стримуючий ефект на Росію, а також дозволить не гаяти часу на їх розробку у разі повномасштабної війни проти України.

"Зараз не треба на них очікувати. Моя мета в Брюсселі була сказати дуже просту річ: шановні колеги, почніть підготовку секторальних санкцій. Сам факт, коли російська розвідка донесе Путіну, що ви в принципі почали підготовку — це вже матиме стримуючий ефект на Росію. А по-друге, якщо все-таки розпочнеться війна, ви будете готові миттєво застосувати їх проти Росії", — сказав він.

Глава МЗС додав, що на початку російської агресії проти України Євросоюз також не поспішав з введенням секторальних санкцій, але все різко змінилося після знищення рейсу MH17.

"До збиття MH17 європейці теж не хотіли чути про серйозні секторальні санкції. Але коли літак збили, то санкції було миттєво впроваджено. Сигнал України зараз дуже простий - не марнуйте час, будьте готові, бо ніхто не може спрогнозувати, що в голові Путіна", — наголосив Кулеба.

Зазначимо, секторальні економічні санкції є більш ефективним методом тиску, адже вони, зокрема, обмежують доступ банків і компаній Росії до первинних і вторинних ринків капіталу в ЄС.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що нинішні секторальні санкції проти Росії недостатні для того, щоб демотивувати РФ від подальшої агресії, тому зараз потрібно почати дискусію про запровадження нових обмежувальних заходів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua