• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Кулеба впевнений, що Україна не буде стояти в кінці черги на вакцину від COVID-19 завдяки "блату"

Реклама на dsnews.ua

Україна не залишиться в кінці світової черзі на вакцину від COVID-19, в тому числі завдяки дружнім стосункам з деякими країнами

Таку заяву зробив в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, інформує "ДС".

В ході інтерв'ю у Кулеби поцікавилися, чи не залишиться Україна, яка не належить до найбагатших країн світу, у другій половині світової черги за вакциною.

"Не залишимося і плануємо досягти цього завдяки двом елементам: активної участі в COVAX, і завдяки дружнім стосункам з тими країнами, які отримають доступ до вакцини першими", — запевнив Кулеба.

Він підкреслив, що ця тема присутня на порядку денному.

"Тема вакцини присутній на порядку денному і в тезах до розмови у всіх — президента, моїх, міністра охорони здоров'я, послів в окремих країнах — все над цим працюємо, шукаємо, домовляємося", — сказав глава МЗС.

За його словами, МЗС допоміг МОЗ на початку пандемії приєднатися і до європейського комітету охорони здоров'я, потім до COVAX (глобальна ініціатива по взаємодії з виробниками вакцин з метою надання країнам світу рівноправного доступу до безпечних і ефективним вакцинам після їх ліцензування та реєстрації).

"Ми працюємо на двосторонньому рівні з урядами США, Німеччині, щоб це питання було вирішене позитивно. І щоб ми не залишилися десь в кінці черги на вакцину. Але поки кілька рано говорити про конкретику, бо тільки пару тижнів тому почали говорити про конкретні цифри ефективності певних вакцин", — підсумував міністр.

Як повідомляла "ДС", голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки і оборони України, академік НАНУ Сергій Комісаренко раніше заявив, що масова вакцинація від коронавирусної інфекції в Україні почнеться не раніше середини 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua