• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Кулеба в Німеччині обговорив з керівництвом допомогу, Голодомор та "Північний потік-2"

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба перебуває з робочим візитом в Німеччині і вже провів ряд зустрічей з міністрами і керівниками Бундестагу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства закордонних справ, передає "ДС".

Так, Кулеба провів сім зустрічей з вищими посадовими особами Німеччини, серед яких президент Бундестагу Вольфганг Шойбле, віцеканцлер, федеральний міністр фінансів Олаф Шольц, зовнішньополітичний радник федерального канцлера Ян Гекер, голови комітетів Бундестагу у закордонних справах та з питань ЄС Норберт Рьотґен та Гюнтер Кріхбаум.

Глава МЗС України приділив основну увагу протидії загрозам з боку Росії і важливості врахування ключовими німецькими політичними партіями інтересів України в своїх виборчих програмах і майбутній коаліційній угоді.

Євроінтеграція України стала ключовою темою переговорів міністра з керівниками Бундестагу. Кулеба висловив подяку за підтримку Німеччиною європейської інтеграції України. Він також звернувся до Вольфганга Шойбле з проханням особисто сприяти визнанню Бундестагом Голодомору геноцидом українського народу.

Міністр обговорив з членами німецького уряду подальшу фінансово-технічну допомогу в процесі реформ в Україні, а також зміцнення енергетичної партнерства між країнами.

Говорячи про російський газопровід "Північний потік-2", Кулеба в черговий раз підкреслив, що даний проект "не лише підриває енергетичну безпеку України та Європи, але й розколює союзників, тому Україна продовжує виступати проти його запуску".

"У перший день візиту до Берліна я провів важкі переговори щодо "Північного потоку — 2" та Нормандського формату. В обох випадках діє правило: ніщо остаточно не погоджено, поки все не погоджено. Але атмосфера була конструктивною. Німеччина — це друг, який багато допоміг Україні, та з яким можна вирішувати навіть найскладніші проблеми", — підкреслив Кулеба.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба поділився думками про рішення Сполучених Штатів Америки призупинити санкції проти оператора газопроводу "Північний потік-2".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua