• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Кулеба відреагував на статтю WP про очікування Білого дома від Зеленського

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відповів на статтю The Washington Post про те, що адміністрація Джозефа Байдена очікує від Володимира Зеленського більших зусиль у проведенні реформ та в боротьбі з корупцією

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у коментарі Дмитра Кулеби українським ЗМІ, інформує "ДС".

"Редакційна колегія WP, безсумнівно, має право на власний погляд, так само як українські журналісти мають право на власні погляди. Підвищений інтерес до особистої розмови президентів України та США нормальний і зрозумілий, як і кількість конспірологічних теорій, які традиційно супроводжують такі події", — цитує слова Кулеби "Українська правда".

Він переконаний, що було б "глибоко помилково" зводити всі українсько-американські відносини до однієї розмови лідерів двох держав: "Факти свідчать про планомірний розвиток діалогу України та США. Я провів телефонну розмову з державним секретарем США вже у перші тижні його перебування на посаді. Невдовзі після цього провели розмову і міністри оборони України та США. Є абсолютно змістовна і широка розмова між нашими країнами з усього спектру питань".

Кулеба висловив переконання, що після низки нещодавніх рішень РНБО неможливо звинуватити президента України у нерішучості щодо боротьби з корупцією, олігархами та російським впливом. "Лише за останній місяць Володимир Зеленський зробив кроки, про які інші у попередні роки навіть не наважувалися говорити", — наголосив голова МЗС.

"Сигнали, які ми отримуємо від американської сторони після ухвалення цих рішень, діаметрально протилежні припущенням американських і українських журналістів. Наші партнери вважають їх довгоочікуваними кроками, які демонструють відданість керівництва України реформам. Тому немає сенсу вимагати від України чогось, що вона вже робить у власних інтересах без будь-яких зовнішніх порад", — підсумував Кулеба.

Нагадаємо, американська газета The Washington Post написала, що адміністрація Джо Байдена очікує від президента України Володимира Зеленського більших зусиль у проведенні реформ та в боротьбі з корупцією. WP зазначила, що Зеленський має продемонструвати більшу прихильність цій боротьбі. Зокрема, наполягати на судовій реформі, відновити незалежність Нацбанку, виключити будь-які спроби послабити НАБУ, а також недвозначно порвати з Коломойським та підтримати кримінальні обвинувачення проти нього.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua