• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Кулеба викликав "на килим" посла Угорщини і заявив про спекуляції

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба викликав до МЗС посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто

Про це йдеться в повідомленні пресслужби зовнішньополітичного відомства України, передає "ДС".

1 грудня до Міністерства закордонних справ України був викликаний посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто, якого прийняв міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Зокрема, Кулеба закликав угорську сторону "уникати кроків та заяв, які не відображають дійсності і створюють деструктивну емоційну напругу в українсько-угорських відносинах".

Міністр назвав неприпустимою ситуацію, коли громадяни України — депутати обʼєднаних територіальних громад на своєму інавгураційному засіданні співають національний гімн будь іншої держави, зокрема Угорщини.

Кулеба також сповістив угорського дипломата, що слідчі дії правоохоронних органів в Закарпатській області відбувалися в межах повноважень СБУ щодо окремих громадян України, і жодним чином не спрямовані проти угорської національної меншини.

"Будь-які твердження про те, що в Україні нібито має місце "залякування" угорської громади або її частини, є безпідставною спекуляцією. В Україні як правовій державі діє принцип індивідуальної, а не колективної відповідальності", — заявив міністр, підкресливши, що всі громадяни Україна є рівними перед законом незалежно від національності та етнічного походження.

Міністр також додав, що угорські українці є невідʼємною частиною українського суспільства.

Як повідомляла "ДС", 21 листопада депутати Сюртівської обʼєднаної територіальної громади Закарпатської області під час прийняття присяги виконували гімн Угорщини. СБУ перевіряє можливі протиправні дії депутатів.

30 листопада Служба безпеки України провела в Закарпатті санкціоновані обшуки у функціонерів одного з місцевих благодійних фондів. Зокрема, перевіряється інформація про причетність іноземного фонду до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету України. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто показово бурхливо відреагував на обшуки.

В інтернеті був опублікований відеоролик, на якому біля вʼїзду до міста Берегово людина в камуфляжі на тлі символіки "Правого сектору" загрожує жителям Закарпатської області угорського походження. Правоохоронці порушили кримінальне провадження.

    Реклама на dsnews.ua