• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Кулеба вважає, що Україна повинна позбутися від "партнерозалежності"

Україна повинна починати орієнтуватися на власні інтереси, а не чекати на реакцію міжнародних партнерів

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив в ефірі телеканалу ICTV, передає "ДС".

"У нас за 30 років незалежності виробилася така "партнерозалежності":" А що скажуть партнери?","А куди ми без партнерів?", "А нехай спочатку партнери домовляться, а потім ми там де підскочили, де підтримаємо"... Я категорично пропоную відірватися від цієї логіки, тому що так довго ми в партнерозалежності не протягнемо. ми повинні не боятися вибудовувати свою політику ", — сказав Кулеба.

Глава МЗС підкреслив, що необхідно працювати з партнерами, заручатися їхньою підтримкою, але покладатися тільки на себе.

"І Білорусь — це класичний випадок, де ми повинні відчувати саме цю модель... У нас тисяча кілометрів спільного кордону з режимом людини, яка багато років прикидалася другом України, насправді заводячи свою країну в російську стайню. Білорусь — це та сфера, де Україна повинна впроваджувати свою власну політику", — сказав глава української дипломатії.

Кулеба уточнив, що політика може відрізнятися в нюансах, але принциповим залишається невизнання Олександра Лукашенка президентом Білорусі.

Глава МЗС згадав про необхідність покладатися виключно на свої сили, кажучи і про ймовірну зустріч президента України Володимира Зеленського і глави Кремля Володимира Путіна. Цим він обгрунтовував її доцільність, незважаючи на співпрацю з іншими партнерами України в нормандської форматі (Німеччина, Франція).

Нагадаємо, Кулеба також заявив, що Володимир Зеленський в разі особистої зустрічі з Володимиром Путіним доставить того багато дискомфорту.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua