• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кулеба виступив за створення міжнародної платформи з деокупації Криму

Реклама на dsnews.ua
Україна сподівається на створення міжнародної платформи з питання деокупації захопленого Росією Криму

Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба на прес-конференції в Берліні після зустрічі з німецьким колегою Хайко Маасом, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

За словами міністра, Україна піднімає питання Криму на переговорах у різних форматах.

"Нас цікавлять, насамперед, два елемента. Це питання прав людини і в цьому зв'язку - звільнення осіб, яких незаконно утримує РФ. Ви знаєте, що абсолютна більшість з них - кримські татари", - сказав Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що в черговий раз звернувся до Хайко Маасу за допомогою, щоб забезпечити доступ Червоного хреста до українців, яких незаконно утримує Росія в окупованому Криму.

"Другий елемент є глобальним. Мова йде про те, в якому форматі ми будемо обговорювати ситуацію в Криму і його неминучу деокупацію", - додав міністр.

Він підкреслив, що нещодавно це питання коментував президент України Володимир Зеленський, але це питання так само актуальне і для МЗС.

"З нашими партнерами ми будемо говорити про те, в якому саме форматі нам налагодити цей діалог і як повинен виглядати міжнародна платформа з Криму. Ця тема буде предметом нашої розмови з Хайко і надалі", - додав глава МЗС.

Він підкреслив, що для нього питання Криму серед пріоритетних "до того моменту, поки Крим не буде деоккупирован і не повернеться до складу України".

Нагадаємо, Україна планує затвердити стратегію деокупації Криму вже в нинішньому році.

    Реклама на dsnews.ua