• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Кулеба запросив міжнародних партнерів України долучитися до судової реформи

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до міжнародних партнерів із закликом долучитися до процесу перезавантаження судової системи в Україні

Окремо голова МЗС зазначив роль майбутньої адміністрації обраного президента США Джо Байдена, інформує "ДС".

"Українська судова система України потребує повного перезавантаження. І міжнародні партнери теж мають брати участь у цьому процесі, щоб досягти суттєвих результатів і розвіяти будь-які побоювання з приводу неправильного керівництва. Було б дуже корисно, якби нова адміністрація США оцінила і підтримала ці зусилля", — написав міністр у своїй колонці в Atlantic Council, опублікованій 7 грудня.

Керівник МЗС констатував, що після 2014 року Україна переживала злети і падіння в боротьбі проти корупції. Дії Конституційного Суду, який скасував положення антикорупційної реформи, міністр пояснив тим, що "корумпована стара гвардія незадоволена електронним декларуванням", зазначає ZN.UA.

"Противникам змін не вдасться згорнути антикорупційні реформи в Україні, як би вони не старалися", — запевнив глава МЗС.

За словами Кулеби, до обрання президентом Володимира Зеленського "стара гвардія" не сприймала електронне декларування як реальну загрозу. Втім, коли антикорупційні органи отримали "реальні повноваження" і запрацював Вищий антикорупційний суд, противники реформ вирішили завдати удар у відповідь.

"Стара гвардія хоче повернути Україну в ті часи, коли вони могли безкарно викачувати державні гроші і гратися в політику в стилі росіян. Ми не дамо їм досягти успіху", — підкреслив міністр.

Як відомо, Верховна Рада 4 грудня проголосувала за повернення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Як покарання автори законопроєкту передбачили штрафи й обмеження свободи, але не позбавлення волі, як це було раніше. Президент Зеленський натякнув, що в майбутньому відповідальність за брехню в деклараціях можуть посилити.

    Реклама на dsnews.ua