• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Кулеба запевнив, що Україна нікому не дозволить втручатися в закон про нацменшини

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба обговорив з верховним комісаром ОБСЄ у справах нацменшин Кайратом Абдрахманово питання національних меншин в Україні

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби МЗС України, передає "ДС".

Кулеба розповів, що український парламент працює над розробкою закону про національні меншини, який буде відповідати найсучаснішим світовим стандартам.

Міністр наголосив, тема захисту прав нацменшин не повинна бути предметом політизації, тому Україна "не дозволить жодній іноземній державі будь-яким чином впливати" на зміст цього закону.

"Мета у тому, щоб представники національних меншин могли на 100% зберігати та розвивати свою ідентичність і водночас на 100% бути громадянами України", — пояснив глава МЗС.

Крім того, Кулеба розраховує на те, що комісар ОБСЄ зможе підвищити ефективність реагування організації на серйозні виклики щодо дотримання прав нацменшин на окупованих територіях України.

Нагадаємо, у липні 2020 року представник президента в КСУ, народний депутат від "Слуги народу" Федір Веніславський говорив, що Верховна Рада повинна прийняти окремий закон про мови національних меншин і корінних народів.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна як держава проявляє повагу до традицій і культурних цінностей представників національних меншин, що живуть на її території, і повинна прийняти новий закон, який врегулює захист їх самобутності та рівноправності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua