• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кулеба заявив, що Україна створить міжнародний майданчик з деокупації Криму

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба упевнений, що міжнародний майданчик з деокупації Криму потрібно було створювати в 2014 році

Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Сьогодні", передає "ДС".

Він вважає, що в 2014 році "зробили помилку", не створивши стабільну майданчик і формат по кримському питанню. Саме тому, вважає Кулеба, зараз над цим працювати українській владі важче.

"Зараз дуже важко створювати формат. Тим не менш, ми взялися за цю задачу, і я переконаний, що ми її виконаємо. Ми повинні бути чесними перед собою і відразу сказати, що Росія в цей формат не увійде. Ми повинні створити платформу, яка буде виконувати три функції. Перша — допомагати нам тримати питання Криму серед пріоритетів міжнародного порядку денного. Друга — дозволить координувати зусилля максимальної кількості учасників, забезпечувати політику невизнання Криму і санкційної політики щодо Росії у зв'язку з цим. Третя — там має бути дуже важливий сегмент — це захист прав людини на окупованому півострові. Нинішні механізми захисту, на жаль, вичерпали свої сили. Можливо, нам навіть потрібно розробляти якісь спеціальні механізми конкретно для Криму. Це буде складно, але ми повинні почати цю розмову, і от саме ця платформа дозволить нам це зробити", — пояснив глава МЗС.

Кулеба зазначив, що формат буде відкрито, проте Україна розраховує на активну участь у створенні та функціонуванні цього формату візьмуть ЄС (саме як об'єднання, а не як окремі країни-члени, ми знаємо, що у ЄС є для цього достатньо можливостей і потрібна лише політична воля), США і Великобританія".

    Реклама на dsnews.ua