• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кулебу не влаштовують критерії "червоного" та "зеленого" списків країн за поширенням COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Міністерство закордонних справ пропонує скорегувати критерії, за якими Україна вносить країни до "червоного" та "зеленого" списків

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив у інтерв’ю "Сьогодні", передає "ДС".

"Ми в МЗС проаналізували цю модель "червоних" і "зелених" країн, і буквально в середу я говорив із міністром охорони здоровʼя про те, що нам потрібно скорегувати критерії, згідно з якими ми відносимо країну до тієї чи іншої категорії, щоб цей список був обʼєктивнішим і більше відповідав реальності, яка є в Україні", — заявив Кулеба.

Він зазначив, що Україна, як і ЄС, теж має привʼязатися не до конкретної цифри, яка завтра вже може бути змінитися, а до критеріїв.

"Наприклад, якщо в країні "Х" показник хворих на 100 тис. населення більший, ніж в Україні, тоді вона належить до червоної зони, а не писати, що будь-яка країна, в якій понад 40 хворих на 100 тис. населення, автоматично потрапляє до "червоного" списку. Тоді ми створюємо нединамічною ситуацію, і країни перебуватимуть в "червоному" списку несправедливо, а українські громадяни втрачатимуть можливість повертатися до України без самоізоляції після прибуття", — каже очільник МЗС.

Він такод висловив сподівання, що найближчим часом МОЗ ці критерії скоректує.

Як повідомляла "ДС", раніше Дмитро Кулеба заявив, що Україна не відповідає критеріям Євросоюзу для того, щоб потрапити в "зелений список" країн, громадянам яких буде дозволено вʼїзд на територію держав блоку в контексті пандемії коронавіруса. 

    Реклама на dsnews.ua