• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Лідера українських "антивакцинаторів" Стахіва заарештували із заставою в 1 млн грн

Одного з лідерів руху противників вакцинації в Україні Остапа Стахіва, якого підозрюють у спробі повалення конституційного ладу, суд заарештував на 60 діб із можливістю внесення застави у 998 тис. грн

Facebook.com
Реклама на dsnews.ua

Запобіжний захід Стахіву мали обрати 17 листопада, але він не з'явився до суду, оскільки був у лікарні у Сваляві Закарпатської області, передає "ДС" з посиланням на "Ґраті".

На засіданні суду він заявив, що не довіряє львівським лікарям і тому поїхав на Закарпаття. Активіст стверджував, що має проблеми "з другим клапаном серця". Співробітники СБУ приїхали до лікарні, затримали активіста та доставили його сьогодні до зали суду. Прокуратура надала суду медичний висновок про те, що Стахів може брати участь у судовому засіданні.

Звинувачення наполягало на арешті чи заставі у 998 тис. грн, оскільки слідство ще не встановило всіх учасників та координаторів злочину, і Стахів може вплинути на них чи знищити докази. До того ж, активіст, за словами прокурора, за останні кілька місяців часто бував у різних містах України і поїхав до іншої області одразу після отримання клопотання про обрання запобіжного заходу — звинувачення припустило, що це говорить про те, що він може втекти.

Сам Стахів у суді свою провину заперечував. Він стверджував, що жодного разу не говорив нічого, що можна було б вважати закликами до насильницької зміни влади, що не отримував жодного фінансування з Росії і називав те, що відбувається судилищем. Захист Стахіва назвав підозру голослівною і нічим не підтвердженою. Щодо суми застави, адвокат звернув увагу суду на те, що звинувачення при її виборі не врахувало доходи та майно Стахіва.

Як повідомляла "ДС", 16 листопада Служба безпеки України повідомила про підозру лідеру противників вакцинації України Остапу Стахіву, а також його соратнику Михайлу Милостивому. У них пройшли обшуки, правоохоронці виявили та вилучили докази протиправної діяльності активістів, спрямованої на повалення влади. Також було виявлено їхні зв'язки з Росією.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua