• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Литовська розвідка назвала число російських найманців на Донбасі

На Донбасі в складі так званих армійських корпусів "ДНР і" ЛНР ", які повністю підконтрольні Росії, воюють 30-35 тисяч осіб

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в доповіді служби військової розвідки Литви «Національна оцінка загроз 2021», повідомляє "ДС" з посиланням на Службу зовнішньої розвідки України.

«Ізольована, репресивна й озлоблена Росія є головною загрозою… Зміцнюючи свою владу, правлячий режим Росії імітує демократичні процеси, але розчавлює своїх опонентів… Росія не відмовилася від своїх стратегічних цілей у теперішніх і колишніх членах Співдружності Незалежних Держав (СНД), і намагається їх досягти… Військова сила залишається головним інструментом для збереження і розширення Росією свого впливу за кордоном», — йдеться в документі.

Литовські спецслужби в своїй доповіді приділили увагу і війні в Україні, назвавши конфлікт на Донбасі «осередком військової нестабільності на порозі НАТО».

«Підпорядковані Москві 1-й (Донецьк) та 2-й (Луганськ) армійські корпуси, які складаються з бригад, батальйонів, рот та менших підрозділів діють на території окупованих Росією районів Донецької та Луганської областей, нараховуючи приблизно від 30 до 35 тис. військовослужбовців. При цьому більшість із них становлять місцеві жителі, мотивовані фінансовою винагородою", — йдеться в доповіді.

У документі зазначається, що "армійські корпуси" в організаційному плані відповідають моделі ЗС РФ, вони керуються і вчаться російськими офіцерами та інструкторами. Підрозділи оснащені російським озброєнням, екіпіруванням, системами звʼязку, і діють на основі статутів ЗС РФ. Таким чином, вони можуть бути без проблем інтегровані до складу російських сил або взаємодіяти з відправленими з Росії підрозділами. Більш того, Росія може легко посилити свій військовий тиск на Україну.

За результатами аналізу литовська розвідка приходить до наступних висновків: «З моменту розвалу Радянського Союзу Росія використовує «заморожені конфлікти» для втручання у внутрішні справи сусідніх країн. Водночас, цей інструмент поступово втрачає свою ефективність. Спроби Москви нав’язати свої умови Києву у контексті примусу реінтегрувати Донбас з місцевими владними структурами під російським контролем й донині залишаються безуспішними. Кремль буде нездатним використати важіль свого контролю за Донбасом для контролю за зовнішньою і внутрішньою політикою України, допоки вимоги Москви залишатимуться неприйнятними для більшості українців».

Як повідомляла "ДС", за даними правозахисників, російські окупанти готуються до бойових дій на Донбасі, про що свідчать активні поставки палива, техніки і найманців, а також навчання, які почастішали.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua