• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Локдаун додасть 0,5-0,7% до падіння ВВП України, — "слуга" Гетманцев

Реклама на dsnews.ua

Запровадження локдауну в Україні додасть 0,5-0,7% до падіння ВВП, хоча два-три тижні жорстких заходів більш ефективні, ніж карантин вихідного дня

Про це заявив в інтервʼю LB.ua голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев, передає "ДС".

"Ми вважаємо, що локдаун на три тижні додасть максимум до 0,5-0,7% до вже існуючого падіння ВВП. Це мінус до того мінусу, який ми вже маємо. Але не більше відсотку в будь-якому разі. Це, звісно, погано. Це боляче. Проте, якщо ми говоримо про життя людей, це вже питання не грошей. Це світоглядне питання, чому ми надаємо пріоритет. Я вважаю, що обговорювати альтернативу "життя-гроші", навіть одного життя одного українця та 0,7% ВВП ми не маємо морального права", — каже він. 

Водночас Гетманцев неоднозначно оцінює ініціативу щодо карантину вихідного дня.

"Я прихильник більш жорстких заходів, які прогнозовано будуть ефективними. Якщо ми говоримо про розрив ланцюжка заражень, то точно ефективніше буде два чи три тижні локдауну, ніж два дні з перервою на робочі. Але уряд — єдиний орган, який може і повинен ухвалювати рішення в такій ситуації", — додав він. 

Як писала "ДС", заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко заявив, що перші результати карантину вихідного дня, впровадженого 13 листопада, будуть помітні за тиждень, і тоді стане зрозуміло, чи потрібен повний локдаун.

    Реклама на dsnews.ua