• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Луценко озвучив чотири вимоги Адміністрації Байдена до України

Адміністрація президента США неофіційно поставила українській владі чотири питання, які стосуються, зокрема, розслідування "справи Приватбанку", кейса про продаж компанії "Мотор Січ" китайським інвесторам і т. д.

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Я користуюся розмовами з різними людьми, що перебувають всередині влади, моя інформація може бути не повністю точною, але думаю, що на цей момент вона така. Американці справді поставили чотири питання українській владі, це неофіційно, не якийсь ультиматум або письмова вимога. Серед цих чотирьох позицій не було питання санкцій щодо Медведчука і його оточення", — сказав він.

Ексгенпрокурор пояснив, чого Вашингтон домагається від України:

"Перше питання було — фінансова ізоляція осіб-громадян України, які потрапили під американські санкції, це питання влада вирішила. Друге питання — недопущення переходу в китайську власність "Мотор Січі", що є серйозним предметом занепокоєння, також, наскільки ми бачимо, Україна пішла назустріч. Третє — позиція про недоторканність директора НАБУ, і тут ситуація весь час змінюється, в залежності від настроїв влади. Четвертий пункт побажань — активізація розслідувань проти одного з власників Приватбанку пана Коломойського. Поки що затриманий аж цілий заступник директора, за моєю інформацією, йдеться про підробку заднім числом одного з договорів Привату. Якщо це так — це не основна справа", — зазначив Луценко.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що НАБУ знімає з літака колишнього першого заступника глави Приватбанку Володимира Яценка.

Пізніше НАБУ підтвердило затримання фігуранта справи Приватбанку. Він намагався втекти на літаку, який обслуговує авіакомпанія Windrose.

Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення РНБО від 28 січня 2021 року, яке передбачає застосування спеціальних економічних санкцій проти китайських інвесторів "Мотор Січі". 31 січня в Запоріжжі мали відбутися позачергові загальні збори АТ "Мотор Січ", але вони були зірвані Службою безпеки.

Рада національної безпеки і оборони України включила політика Віктора Медведчука і його дружину Оксану Марченко в список санкцій. Санкції запровадили через фінансування тероризму. Їх введення підтримали всі члени РНБО одноголосно.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua