• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Луценко сказав, хто наказав вбивати майданівців

Накази відкривати вогонь по учасниках Революції Гідності віддавали тодішні міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко та голова СБУ Олександр Якименко за погодженням з президентом Віктором Януковичем

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Слідство і експерти вважають, що рішення Януковича, Захарченка, Шуляка, Якименка і там ще багато генералів стоять в прямому причинно-наслідковому звʼязку з вбивствами на Майдані. Їхні накази стоять у прямому причинно-наслідковому звʼязку, тобто призвели до смертей на Майдані", — заявив ексгенпрокурор.

За словами Луценка, всі фігуранти "перебувають у Москві і судити їх можна тільки заочно".

"Слідство і експертиза встановили, що глава СБУ Якименко, який ввів так звану "антитерористичну операцію" за погодженням з Януковичем, а також міністр внутрішніх справ Захарченко, який за погодженням з Януковичем ввів операцію "Бумеранг", власне, і віддали ці накази за погодженням з Януковичем - на те, щоб силовики стріляли в людей. Це доведено слідством і підтверджено експертизою, але для того, щоб засудити цих людей, необхідний закон, на підставі якого суд пройде за відсутності обвинувачених", — пояснив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що будівництво музею Революції Гвдності почнеться вже в цьому році. Музей буде побудований в Києві за проектом німецької компанії, яка перемогла в конкурсі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua