• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Лукашенко запросив до Мінська генпрокурорів України і РФ, щоб розібратися з бойовиками Вагнера

Реклама на dsnews.ua

Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив запросити в Білорусь генеральних прокурорів України та Росії для розгляду ситуації із затриманими в Білорусі бойовиками з російської приватної військової компанії Вагнера, які воювали на Донбасі на боці терористів "ЛДНР"

Доручення запросити генпрокурорів Лукашенко дав сьогодні на нараді з забезпечення безпеки виборчої кампанії в Білорусі, інформує "ДС" з посиланням на БЕЛТА.

"Щоб зняти ці балачки з приводу так званих 33 богатирів (затримані в Білорусі бойовиків, — "ДС"), я попрошу генерального прокурора. Ми вчора довго розмовляли на цю тему з президентом України Володимиром Зеленським. Ясно, про що йшла мова, ЗМІ про це вже повідомляли. Моя позиція була однозначною: у нас є білоруські закони, правопорушення вони здійснювали на території Білорусі. Все те, що у нас сьогодні в Слідчому комітеті виявлено, ми знаємо", — сказав Лукашенко.

"Всі ж стурбовані цією проблемою, серйозна проблема. Покладіть втрьох (генеральні прокурори, — "ДС") перед собою міжнародні договори та угоди з Російською Федерацією і Україною і які ми підписали у багатосторонньому плані (ми ж зобов'язання взяли на себе і в цій ситуації теж), наші закони. Голова Слідчого комітету вам доповість разом з Комітетом держбезпеки і оперативну інформацію, та інформацію слідчих: ось документи, інформація — на стіл. Втрьох вирішите", — додав президент Білорусі.

"Не приїдуть — питання вирішимо ми, без них", — підкреслив він.

Він зазначив, що навколо цієї теми багато хто активно висловлює заклопотаність.

"Аж ниють, пищать, кричать. Що тільки не говорять. Не треба кричати в телевізор. Ящик тут не допоможе. Діятимемо на підставі виключно законів і, дуже важливий нюанс, людяності. Закони не всі передбачають. Ще треба виходити з людського фактора... Ми вирішимо цю проблему. Ніякої політизації бути не повинно. Нам не треба вистави ні політичні, ні економічні. І лякати нас теж не треба наслідками. Ми знаємо про всі наслідки. Не треба нас лякати американцями, натовцями. Не американці і не натовці сюди прислали 33 людини, якщо вже на те пішло", — додав Лукашенко.

Резюмуючи, він ще раз зазначив, що генеральним прокурорам Білорусі, України і Росії потрібно зібратися і разом у всьому розібратися.

"Сядьте втрьох. Робіть, як ви вважаєте за потрібне. На підставі наших законів, міжнародно-правових актів прийміть рішення по цим хлопцям. Як приймете втрьох, так і буде", — сказав Лукашенко.

Як повідомляла "ДС", 29 липня поблизу Мінська були затримані 33 бойовики російської "Приватної військової компанії Вагнера". Як заявили у білоруських правоохоронних органах, бійці ПВК прибутку, щоб дестабілізувати ситуацію в країні під час виборів. Президент Білорусі Олександр Лукашенко зажадав від Росії пояснень. При цьому у Держдумі РФ вважають, що інцидент не вплине на відносини між країнами.

Згодом з'ясувалося, що імена більшості з 33 затриманих у Білорусі бойовиків є в базі "Миротворця" – як учасників війни на Донбасі. Україна сподівається домовитися з Білоруссю про їх екстрадицію.

5 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що правоохоронні органи Білорусі будуть співпрацювати з Україною з питання затриманих російських найманців з приватної військової компанії Вагнера, які воювали на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua