• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Ляшко: Кабмін працює над допуском до ЄС українців, щеплених невизнаними вакцинами

Міністерство охорони здоров'я спільно з Міністерством закордонних справ і віцепрем'єром з питань євроінтеграції ведуть переговори з Євросоюзом про дозвіл відвідувати ЄС громадянам України, які отримали щеплення від коронавірусу вакцинами CoviShield і CoronaVac

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За його словами, відмова пропускати туристів, які щеплені вакциною, визнаною ВООЗ, — це порушення міжнародного права. Наступного тижня міністр проведе переговори в Брюсселі з приводу визнання вакцин, які використовуються в Україні.

"Міжнародне право говорить: якщо встановлена норма, що при перетині кордону людина повинна бути вакцинована від якоїсь інфекційної хвороби, обовʼязково повинна бути вакцина, визнана ВООЗ. Тобто міжнародне право гарантує: якщо ВООЗ визнала вакцину, то будь-який регулятор всередині країни не може не пускати людину, якщо він покаже повний курс щеплень", — зазначив Ляшко.

Він уточнив, що CoviShield як продукт AstraZeneca і CoronaVac визнані ВООЗ. Питання в тому, що європейський регулятор EMA досі їх не визнає у себе.

"Наскільки я знаю, EMA зараз розглядає їхні документи і анонсує, що найближчим часом винесе по них рішення. Але дати не говорять. Це не означає, що питання не рухається з місця", — пояснив глава МОЗ.

Ляшко додав, що зараз Україна також домовляється про визнання сертифікатів вакцинації з усіма країнами Євросоюзу.

"Кожна країна ЄС може самостійно домовитися про взаємовизнання національних COVID-сертифікатів і необовʼязково з конкретним переліком вакцин. Зараз наше МЗС працює над цим з усіма країнами. Думаю, що протягом місяця ЄС відкриє доступ для мандрівників, які вакциновані цими препаратами", — сказав міністр.

Як повідомляла "ДС", з 1 липня українці зможуть вʼїхати в Австрію і Нідерланди, предʼявивши паспорт вакцинації.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua