• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Ляшко пообіцяв закупити для українців вакцину від COVID-19 за спецціною

Реклама на dsnews.ua

Україна увійшла до переліку країн, яким запропонують спеціальну ціну на вакцину від COVID-19, коли вона з'явиться. На її закупівлі в бюджеті-2021 передбачено 1 млрд гривень

Про це в інтерв'ю "Українському радіо" заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає "ДС".

Ляшко зазначив, що в світі створено механізм COVAX. Зокрема, сформовано фінансовий фонд, який викуповує велику кількість вакцин, щоби забезпечити вакциною не менше 20% населення 180 країн світу.

"Україна теж у цьому механізмі і потрапила до списку 92 країн, яким буде запропоновано спеціальну ціну на закупівлю вакцини", — підкреслив він.

Він також додав, що Україна отримає не менше 8 млн доз, якщо стосовно країни COVAX спрацює один раз, і 16 млн доз, якщо буде дворазове введення механізму.

"Ми прорахували, якщо буде запропонована та ціна, яка була попередньо озвучена, — це становить 1 млрд гривень, що передбачено в бюджеті на 2021 ... Ми робимо все можливе, щоби вакцина була безкоштовною для громадян України", — додав Ляшко.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський попросив уряд Німеччини допомогти в питанні поставок вакцини від коронавірусу розробки BioNTech і Pfizer.

    Реклама на dsnews.ua