• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Люблінський трикутник: Україна, Польща та Литва обговорили мігрантів та російські війська на кордонах

Заступники міністрів закордонних справ України, Польщі та Литви в рамках "Люблінського трикутника" обговорили питання міграційної кризи на кордоні з Білоруссю та скупчення російських військ на кордоні з Україною

Реклама на dsnews.ua

Зустріч відбулась 11 грудня у замку Любарта в Луцьку, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу МЗС України.

Заступники міністрів закордонних справ Микола Точицький, Марцін Пшидач та Мантас Адомєнас детально обговорили безпекову ситуацію в регіоні на тлі міграційної кризи на кордонах ЄС з Білоруссю та військової ескалації з боку РФ поблизу державного кордону і на тимчасово окупованих територіях України.

"Дипломати наголосили на готовності до подальшої координації дій — у співпраці з ЄС і НАТО — задля ефективної протидії гібридним загрозам і унеможливлення нової хвилі агресії Росії проти України", — йдеться у повідомленні.

Заступники міністрів закордонних справ відзначили важливість Люблінського трикутника в контексті регіональної безпеки та підкреслили зростання рівня міжвідомчої взаємодії. Знаковою стала онлайн-зустріч президентів України, Польщі і Литви 2 грудня, за підсумками якої було ухвалено Спільну заяву.

Сторони також обговорили графік майбутніх контактів, підписали План спільних дій з протидії дезінформації на 2022-2023 роки та домовились про подальші кроки з реалізації Дорожньої карти співробітництва в рамках Люблінського трикутника.

"Зустріч національних координаторів підтвердила готовність сторін до поглиблення стратегічного партнерства, їхні спільні підходи до забезпечення регіональної безпеки, затребуваність і перспективність Люблінського трикутника для реагування на актуальні виклики і загрози", — резюмували в повідомленні.

Нагадаємо, раніше заступники глав МЗС країн Люблінського трикутника — України, Польщі та Литви — домовилися координувати подальші кроки в питаннях безпеки власних кордонів.

 

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua