• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Люди, які воюють з нашою мовою, воюють з самою Україною, - Порошенко

Реклама на dsnews.ua

В суспільстві розвиток і захист української мови не викликають проблем, це питання є проблемним лише для країни-агресора

Про це заявив п'ятий президент України, народний депутат Петро Порошенко, передає "ДС".

"Спочатку вони прийшли за волонтерами і ветеранами. Потім - за бойовими генералами і політиками-державниками. Вони крізь пальці дивляться на диверсії п'ятої колони, зате переслідують тих, хто захищав і захищає країну. Хто захищав і захищає цінності. Кілька тижнів тому ми дізналися про кримінальній справі стосовно Томосу. Сьогодні прийшли за мовою. Реваншисти атакують її через Конституційний суд. На чолі атаки на українську мову - ОПЗЖ. Їм допомагають - окремі "Слуги народу" з високою концентрацією ідеологічної вати", - написав він у себе в Facebook, коментуючи початок розгляду в КСУ питання про відповідність мовної Конституції.

Він висловив упевненість, що "люди, які воюють з нашою мовою, воюють з самою Україною".

"В суспільстві розвиток та захист нашої мови не створює проблем. Проблему це питання становить лише для країни-агресора. При створенні мовного закону ми врахували думки всіх зацікавлених сторін, які сповідують державну політику. Єдина думка, яку ми не збиралися враховувати, - це думка Москви. Переконаний, що закон про мову цілком і повністю відповідає Конституції України і поважає права людей. Тут - одна з головних червоних ліній, порушення якої є наріжним питанням національної безпеки", - додав Петро Порошенко.

Як повідомляла "ДС", КСУ сьогодні, 7 липня, почав розглядати конституційність мовного закону. Справу розглядає Велика палата Конституційного суду України на пленарному засіданні у формі усного виробництва.

Нагадаємо, в червні 2019 року 51 депутат Верховної Ради звернувся до Конституційного суду з проханням визнати неконституційним закон про функціонування української мови.

Крім того, раніше спікер ВР Дмитро Разумков заявив, що закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" треба міняти. Ця заява викликала протести в суспільстві.

    Реклама на dsnews.ua