• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Максим Лавринович: Нездатність пояснити, звідки взято майно, що стане підставою для звільнення судді

Реклама на dsnews.ua
Прийняття судової реформи 2017 було передбачуваним. Суспільство давно і голосно обговорювало це питання. Через місяць шум затих і настав час розібратися в деталях

Головні переваги для системи суду пояснив керуючий партнер юридичної фірми "Лавринович і Партнери".

Реформа відкрила нові можливості для України. Серед основних - право приєднатися до Римського статуту Міжнародного Кримінального Суду. Цей документ вже ратифікований у багатьох країнах. Статут дозволяє розглядати в спеціально створеному суді питання, пов'язані з геноцидом, військовими злочинами та злочинами проти людства.

Європейський суд з прав людини неодноразово вказував на недосконалість української судової системи. Часто серед недоліків згадувалися: недотримання строків розгляду справ, порушення принципів незалежності та неупередженості суду, обмеження права на доступ до суду.

Автори нового закону розраховують, що реформа поліпшить процесуальні інструменти для захисту тих, хто звертається до суду; скоротить тривалість розгляду справ; усуне проблему зловживання учасниками своїми процесуальними правами.
Реформа торкнулася понад 16 законів. Тому її впровадження торкнеться всіх учасників судового процесу як на етапі винесення рішення, так і під час його виконання. Це означає, що реформа торкнеться суддів, державних виконавців та адвокатів.

Зміни в судоустрій передбачають активну боротьбу з корупцією. Як це буде відбуватися? Через персональні оцінки суддів і оновлення суддівського корпусу, часткове скасування суддівської недоторканності, деполітизацію і контроль витрат. Цікаво, що нездатність пояснити, звідки взято майно, що стане підставою для звільнення судді.

Будемо сподіватися, такі позитивні зміни у процесуальному законодавстві поліпшать судову систему в Україні.

Матеріал надав Максим Лавринович, керуючий партнер фірми "Лавринович і Партнери"

    Реклама на dsnews.ua