• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Малюська спробував відшукати позитив у рішенні КСУ щодо антикорупційних законів

Реклама на dsnews.ua

Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що рішення КСУ щодо покарання за антикорупційні порушення все ж таки залишає можливість для притягнення корупціонерів до відповідальності

Таку думку Малюська висловив у Facebook, передає "ДС".

"З позитивного: КСУ не скасовував саме електронне декларування або ж кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Так само залишився діяти і електронний реєстр декларацій, хоча доступ до його даних буде обмежено (сподіваюсь, ненадовго)", — написав міністр.

Далі, вважає він, Верховна Рада, Офіс президента, Кабінет міністрів та експертна спільнота мають досить швидко напрацювати законопроєкт, що обмежить (або взагалі виключить) вплив НАЗК на суддів.

"Скоріш за все, судді отримають свій окремий механізм контролю за статками та витратами, який не буде поступатися НАЗК. Тобто антикорупційний контроль за суддями буде збережено. Ну, і дію норм антикорупційного законодавства буде відновлено", — зазначив Денис Малюська.

Він додав, що за декларування недостовірної інформації (або ж недекларування) доведеться карати більш м’яко, через адміністративну відповідальність. "Але і за Кримінальним кодексом санкції були не надто драконівськими, тому разючої зміни не відбудеться", — зауважив він.

"Якщо коротко, новини погані, але могло бути гірше, і світло у кінці тунелю точно є", — підсумував очільник Мінʼюсту.

Як писала "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що дане рішення може нести загрозу для євроінтеграції України, в тому числі і для безвізового режиму з ЄС.

Постійний представник Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря вважає, що це рішення прийнято "з кричущими процесуальними порушеннями" і є "сумнівним за змістом". За її словами, це може спровокувати міжнародний скандал.

В Офісі президента заявили, що глава держави скористається правом законодавчої ініціативи і відновить кримінальну відповідальність за невнесення відомостей про майновий стан в декларацію, а також поверне контролюючі функції антикорупційним органам.

    Реклама на dsnews.ua