• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Малюська запевняє, що "судом в смартфоні" вже майже можна користуватися

Система електронного провадження у кримінальному процесі, введення якої передбачено законопроєктом №5246 президента Володимира Зеленського, вже майже готова до використання

Денис Малюська
Денис Малюська / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Кабміну.

За його словами, користувачами системи будуть як правоохоронці, так і сторона звинувачення і захисту.

"Система електронного кримінального провадження вже майже готова для застосування в кримінальних провадженнях, які перебувають в НАБУ, САП і ВАКС, і очікує тільки законодавчого врегулювання для початку роботи", — підкреслив міністр.

Малюська зазначив, що закон буде сприяти підвищенню ефективності кримінального процесу, полегшивши взаємодію суду, сторони обвинувачення і сторони захисту.

"Зменшиться надмірна бюрократизація процесів. Адже спроститься і прискориться підготовка і обробка документів з боку слідчих і прокурорів. Адвокати зможуть швидше подавати заяви і клопотання і зможуть знайомитися з матеріалами кримінальних проваджень в електронному вигляді", — сказав він.

У той же час суд отримає можливість досліджувати документи і докази в електронній формі. Зараз же це можна зробити тільки у слідчих або прокурорів, фізично приїхавши до них.

Нагадаємо, в понеділок, 15 березня президент Володимир Зеленський вніс на розгляд до Верховної Ради як невідкладний проект закону "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо впровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua