• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Малюська заявив, що члени Компартії не повинні потрапляти під люстрацію (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Міністр юстиції Денис Малюська під час виступу в Конституційному Суді розкрив подробиці нової редакції закону про люстрацію, яку його відомство збирається запропонувати Верховній Раді

Відео виступу Малюськи оприлюднено на Youtube-каналі Міністерства юстиції, передає "ДС".

"Ті категорії, які зараз записані в законі про очищення влади, варто розділити на три групи. Одна з груп... з незрозумілих причин потрапила під люстрацію - це люстрація чиновників Компартії і тих, хто працював за часів Радянського Союзу. З часів Радянською Союзу пройшло чимало часу і люструвати їх на 10 років абсолютно незрозуміло, неактуально і необгрунтовано. Цю категорію осіб, на нашу думку, з закону слід виводити", - сказав Малюська.

За його словами, під автоматичну люстрацію повинні підпадати тільки топ-чиновники, члени уряду або керівники Адміністрації президента, які "з ймовірністю 99,9%" впливали на формування державної політики при Вікторі Януковичі.

"Решта - це абсолютна більшість люстрованых чиновників. До них потрібно застосовувати індивідуальний підхід. Законопроект передбачає створення спеціальної комісії, яка буде, якщо законопроект підтримає парламент, в індивідуальному порядку переглядати скарги люстрованых осіб", - сказав Малюська.

Нагадаємо, що Верховна Рада у вересні 2014 року прийняла закон "Про очищення влади" (люстрацію). Особам, які потрапили під цю процедуру, забороняється займати певні високі посади на державній службі.

17 жовтня 2019 року Європейський суд з прав людини оприлюднив рішення по закону про люстрацію. У ньому говорилося, що український закон "Про очищення влади" порушив права українських чиновників. Суд вирішив, що закон застосовується до дуже широкого кола осіб і призвів до звільнення заявників лише на тій підставі, що вони займали посади на державній службі протягом більш ніж року у часи президентства Януковича, або на підставі заняття посад в Комуністичній партії до 1991 року.

В середині січня Україна оскаржила рішення Європейського суду з прав людини, який визнав норми закону "Про очищення влади" порушенням Конвенції про захист прав людини. Пізніше стало відомо, що Велика палата ЄСПЛ не стала задовольняти запит української сторони і рішення вступило в силу.

Міністерство юстиції планує подати на розгляд Верховної Ради законопроект, яким пропонується створити комісію для розгляду скарг громадян стосовно неправомірної люстрації.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що не підтримує масову люстрацію.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що люстрацію необхідно відкоригувати.

3 червня Кабінет міністрів не став розглядати законопроект про внесення змін у закон про люстрацію чиновників.

    Реклама на dsnews.ua