• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

"Маніпулятивна технологія": у КВУ розкритикували "плебісцит" від Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Всеукраїнське опитування, намічене на 25 жовтня, яке у вівторок, 13 жовтня, анонсував президент України Володимир Зеленський, не передбачене Виборчим кодексом України

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці Комітету виборців України, передає "ДС".

"Процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом України. КВУ нагадує, що на початку вересня схожі ініціативи вже розглядалися у Верховній Раді, проте не були прийняті", — зазначено в повідомленні.

У Комітеті наголошують, що на сьогодні незрозуміло, які саме юридичні механізми можуть бути використані для проведення таких опитувань: хто буде проводити опитування, як будуть визначатися питання, як буде відбуватися процедура голосування, опитування буде проводитися в приміщеннях виборчих дільниць або за їх межами, і які юридичні наслідки матимуть результати опитування.

"У разі залучення до проведення опитування членів дільничних виборчих комісій — це буде суперечити чинному законодавству. Виборчий кодекс України чітко передбачає набір процедур, які використовуються під час проведення голосування на місцевих виборах, і визначає повноваження членів виборчих комісій", — наголошується в повідомленні.

Крім того, в КВУ додали, що з огляду на той факт, що до дня голосування залишається 12 днів, будь-яке додаткове навантаження на членів комісій потенційно може заблокувати виборчий процес.

"Виборці повинні мати достатньо часу для того, щоб зробити усвідомлений вибір щодо того чи іншого питання, а прихильники і опоненти різних варіантів відповідей повинні мати можливості для проведення агітаційної роботи серед громадян. У нинішніх умовах дотримання цих базових правил неможливе і може розглядатися як маніпулятивна технологія і спроба впливу на результати голосування", — зазначено в повідомленні.

Проведення опитувань в день голосування суперечить Виборчому кодексу, - КВУКомітет виборців України занепокоєний...

Gepostet von КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ am Dienstag, 13. Oktober 2020

Нагадаємо, 13 жовтня Володимир Зеленський записав звернення до українців. У ньому він закликав співгромадян прийти на вибори і анонсував 5 "важливих питань" до кожного.

Пізніше в Центральній виборчій комісії повідомили, що ЦВК поки не веде ніяких підготовчих робіт до проведення опитування.

    Реклама на dsnews.ua