• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Маріонетки Кремля на Донбасі блокують інспекцію МАГАТЕ, — Кравчук

Представники так званих "ДНР" і "ЛНР" не пускають на окуповану територію Донбасу фахівців Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) до ядерних об'єктів

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в коментарі телеканалу "Дом", передає "ДС".

"Є колосальна проблема — радіоактивні відходи. Ми ж знаємо, що на території ОРДЛО є шахти, в яких за радянських часів проводилися ядерні випробування. І ці шахти зараз затоплені, що може стати великою трагедією для регіону", — сказав Кравчук.

Він підкреслив, що Україна неодноразово пропонувала направити фахівців МАГАТЕ в окремі райони в ОРДЛО для проведення аналізу стану ядерних обʼєктів і надання варіантів вирішення цього питання.

"Я декілька разів з цього приводу звертався до Росії. Вони відповідають: це як би не наша справа, розмовляйте з ОРДЛО. А МАГАТЕ каже: ми таких країн не знаємо. МАГАТЕ не може вести відносини з людьми, які не визначені як субʼєкти міжнародного права", — пояснив Кравчук.

Нагадаємо, член ТКГ Сергій Гармаш раніше говорив, що окуповані Росією території Донбасу виявилися під загрозою зараження радіоактивними відходами з шахти "Юнком" (район Єнакієвого). Причиною стало не тільки її затоплення, але і відмова окупантів контролювати рівень забруднень.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua