• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Маркарова розповість США про плани Росії приєднати Донбас

Новопризначений посол України в США Оксана Маркарова має намір підняти перед Адміністрацією президента США питання про загрозу інтеграції окупованого Донбасу до складу Росії, зокрема про проведення форуму "Русский Донбас"

Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла Маркарова в інтервʼю "Лівому берегу", передає "ДС".

"Безумовно, і наші дипломати вже це роблять (доносять позицію щодо доктрини – LB.ua). Ми щоразу доносимо усім нашим партнерам, зокрема й американцям, що і анексія Криму незаконна, і окупація частини Луганської і Донецької областей теж є незаконною. Усі нові формати, та ж сама «Кримська платформа», спрямовані насправді на одне – на відновлення нашої територіальної цілісності, на припинення агресії і повернення українських територій і наших громадян додому"", — заявила посол.

У той же час, як зазначила Маркарова, Київ сьогодні хоче, щоб Сполучені Штати більш активно долучилися до ініціативи української сторони — Кримської платформи.

"Ви знаєте, що п’ять очікуваних пріоритетів її роботи – це безпека, включно зі свободою мореплавства, забезпечення ефективності санкційних обмежень проти держави-агресора, захист прав людини та міжнародного гуманітарного права, захист освітніх, культурних, релігійних прав і подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку та навколишнє середовище. Від США потрібне найактивніше залучення на всіх рівнях: від президента до експертної мережі. А також ми сподіваємося на найвище представництво під час інавгураційного саміту у серпні", — зазначила Маркарова.

Нагадаємо, пропагандистка Маргарита Симоньян на форумі "Русский Донбас" в січні 2021 року закликала Росію забрати Донбас, заявивши, що люди хочуть "мати можливість бути росіянами". Під час заходу була прийнята відповідна "доктрина".

Президент Володимир Зеленський 26 лютого своїм указом утворив Організаційний комітет з підготовки установчого саміту "Кримської платформи".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua