• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Маркарова в Раді назвала основні проблеми боргу України

Реклама на dsnews.ua
Основними проблемами, пов'язаними з борговими зобов'язаннями України, були величина боргу та "зовнішній компонент"

Про це сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявила міністр фінансів України Оксана Маркарова, передає "ДС".

"Ми зробили діагностику, щоб зрозуміти, що не так з нашим обов'язком. Причина проблем номер один - величина нашого боргу. Якщо порівняти нас з країнами, яким вдається це робити (віддавати борг, - прим. "ДС") ефективно, ми побачили, що наш борг занадто високий для такої економіки, як наша. Тому зрозуміло, що його треба зменшувати", - сказала Маркарова.

Друга причина полягає, за словами міністра, у "зовнішньому компоненті" - у порівнянні з більш успішними країнами, борг України набагато вище.

"Причина номер три - це валютна вразливість нашого боргу. 60% нашого боргу було у валюті. Як тільки у нас відбувається девальвація - наш обов'язок стає непосильним для нашого бюджету", - пояснила Маркарова.

Четвертою причиною вона назвала вартість обслуговування боргу: "У структурі боргу - 20% складають наші офіційні кредитори, це МВФ, Світовий банк, ЄБРР. Але у нас є внутрішній борг, в валюті та гривні - це дуже дорогий борг".

Останньою важливою причиною є короткостроковість зобов'язань. "У деяких випадках, щоб повернути борг, доводилося перепозичати кошти вже через три місяці", - зазначила глава Мінфіну.

    Реклама на dsnews.ua