• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Маркарова закликала посилити санкції проти Росії

Санкції щодо Росії за агресію проти України мають бути посилені, а політичне співробітництво між Україною та США має ґрунтуватися на двопартійній підтримці Вашингтону

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила посол України в США Оксана Маркарова на Київському безпековому форумі, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Україна з Кримом, Україна з деокупованим Донбасом, Україна, в якій встановився мир, економічно сильна Україна, Україна з верховенством права і сильними інституціями, Україна-член НАТО та Україна-член ЄС — саме це запорука не тільки нашого успіху, саме це — запорука безпеки й розвитку Європи, а також усього Чорноморського регіону", — сказала Маркарова.

За її словами, Україна зараз разом з партнерами з США і Євросоюзу може до цього наблизитися максимально.

"Це і посилювати політичну співпрацю на основі двопартійної підтримки, активного діалогу й посилення режиму санкції доти, доки агресор не змінить своєї політики. Це посилювати безпеку в регіоні. Тут немає альтернативи нашому вступу до НАТО, і ми активно працюватимемо, зокрема в США, інших країнах для того, щоб ми максимально швидко наблизилися до цієї мети", — вказала Маркарова.

Також посол відзначила необхідність посилення трансформації України в "модерну, економічно сильну країну з верховенством права".

"Це посилення економічної і фінансової співпраці. Тому що тут у нас останні 20 років нерозкритий потенціал, який, нарешті, треба взяти і відкрити. І це все, що стосується розвитку людського капіталу: наші культурні звʼязки, наші звʼязки в освіті, медицині й просто навіть спілкуванні між нашими народами", — пояснила вона.

Посол розповіла про плани наповнити в цих напрямках новим змістом ті формати, які вже є, такі як комісія зі стратегічного партнерства та стратегічні діалоги.

Як повідомляла "ДС", 25 лютого президент Володимир Зеленський призначив Світлану Маркарову послом України в США.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua