• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

"Масово поїде автомобільний непотріб": ЗМІ звинуватили нардепа Заблоцького у лобіюванні поправки до розмитнення авто в "Дії"

Народний депутат Мар’ян Заблоцький пропонує додати до законопроекту про розмитнення авто через "Дію" поправку, яка дозволить масове ввезення в Україну "автомобільного непотребу" без перевірок технічного стану

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні lenta.ua, передає "ДС".

"Народний депутат Мар’ян Заблоцький намагається дозволити ввозити в Україну без будь-яких перевірок автомобільний мотлох, який заборонений до руху в ЄС та США через незадовільний технічний стан і небезпечність для водіїв та пасажирів.

Як стало відомо, відповідні поправки Заблоцький пропонує додати у прийнятий за основу законопроект 10380 про розмитнення авто через Дію. Нагадаємо, суть ідеї колег депутата по фракції та Мінцифри полягала у спрощенні процедури саме розмитнення авто, а не у скасуванні перевірок технічного стану", — пишуть у виданні.

Там стверджують, що колишні спроби нардепа запровадити безконтрольне ввезення автомобілів шляхом внесення законопроектів 9460 та 9210 змогли вчасно зупинити у комітетах з питань економічної політики та з питань правоохоронної діяльності.

В уряді надали висновок, що такі ідеї Мар’яна Заблоцького зашкодять як європейській інтеграції України, економіці, так і безпеці дорожнього руху.

"Зокрема Мінекономіки у висновку на законопроект Заблоцького 9460 підкреслило, що його прийняття негативно впливатиме на виконання Україною зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію, оскільки запровадження одностороннього визнання результатів оцінки відповідності, проведених в державах-членах ЄС, нівелює досягнуті результати в рамках переговорного процесу стосовно укладення Угоди про "промисловий безвіз" у перших пріоритетних секторах промислової продукції – машин", — поясюнюють у ЗМІ.

У Мінекономіки також спрогнозували негативні наслідки для громадян та бізнесу у вигляді підвищення цін на авто.

"Також Міністерство зазначало, що реєстрація транспортного засобу в країнах, де застосовуються мінімальні вимоги безпеки, не може бути прирівняна до здійснення оцінки відповідності вимогам, що діють в Україні. Тобто, проект 9460 міг призвести до зростання ДТП на дорогах", — пише lenta.ua.

Не дивлячись на це, Заблоцький знову намагається "просунути ці ж пропозиції", але тепер до законопроекту 10380, пише видання.

"Як відомо, у країнах ЄС та США основними причинами зняття з обліку та продажу автомобіля є те, що вони мають великий пробіг або потрапили у ДТП. Часто через великий пробіг в цих автомобілях ще до того, як вони потрапляють в Україну, замінюють двигуни, вирізають каталітичні нейтралізатори та сажеві фільтри в зв’язку з виходом їх з ладу", — пояснюють у ЗМІ.

Тому автомобіль, який в свій час стояв на обліку в ЄС або США, та автомобіль, який потім потрапив в Україну – це абсолютно різні автомобілі за параметрами безпеки та екології.

"Таким чином, у разі ухвалення поправок Заблоцького, в Україну масово ввозитимуть транспортні засоби, які не відповідають вимогам технічного регламенту, і які без проходження процедури сертифікації або будь-якої перевірки технічного стану транспортного засобу, будуть ставитися на облік та допускатися до участі у дорожньому русі, що спричинить збільшення кількості ДТП на дорогах України, адже фактично технічний стан не контролюватиметься", — підсумовують у виданні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua