• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Майже 10 тисяч тонн аміачної селітри зберігається у порту "Південний": коментар АМПУ

Реклама на dsnews.ua

В порту "Південний" під Одесою на причалах № 1,2 зберігається 9,6 тисячі тонн аміачної селітри, однак вони не несуть ніякої загрози, адже зберігаються із дотриманням усіх технологічних вимог та стандартів

Про це йдеться в офіційному повідомлення Адміністрації морських портів України (АМПУ), інформує "ДС". .

Аміачна селітра міститься у біг-бегах, зазначили у відомстві.

"У такому випадку вона не є вибухонебезпечною, що гарантує дотримання всіх технологічних вимог. Перевантаження такого вантажу здійснюється відповідно до загальносвітових міжнародних морських правил перевезення небезпечних вантажів", — йдеться у заяві АМПУ.

Там запевняють, що "небезпеки вибуху немає".

Напередодні, 6 серпня, АМПУ прокоментувала ситуацію щодо наявності 3,2 тис. тонн аміачної селітри у Миколаївському морському порту.

Увечері 4 серпня в порту ліванської столиці Бейрут прогриміли два потужні вибухи. Хвиля від другого вибуху була такої сили, що пошкодила половину будівель міста. Станом на вечір 6 серпня кількість жертв зросла до 137, поранення отримали щонайменше 5 тисяч осіб.

За даними МВС та Служби безпеки Лівану, причиною вибухів стала аміачна селітра, яка зберігалася на складі в порту. До вибуху призвела пожежа в районі складу, в якому зберігалися тонни нітратів. Згодом зʼявилася інформація, що аміачна селітра, яка здетонувала в порту Бейрута, була конфіскована у 2014 році з судна "Росус", яким володів російський підприємець Ігор Гречушкін.

    Реклама на dsnews.ua