• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Майже 80% українців, так чи інакше, чули про вручення підозри Медведчуку, — дослідження

79% опитаних українців, так чи інакше, чули про вручення підозри у державній зраді нардепу від ОПЗЖ, куму російського президента Володимира Путіна Віктору Медведчуку

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про результати відповідного соціологічного дослідження на тему "Як українці ставляться до домашнього арешту Медведчука" на пресконференції розповів виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF) Вадим Денисенко, передає "ДС".

"Для початку ми запитали у наших респондентів "Про які резонансі події протягом останнього тижня ви чули?" Це спеціально було зроблено, щоб зрозуміти, чи люди взагалі цікавилися питаннями, повʼязаними, власне кажучи, з Віктором Медведчуком, 79% опитаних сказали про те, що знають і чули про вручення підозри Медведчуку та обрання для нього запобіжного заходу, на другому місці — 76% — конфлікт між Ізраїлем та Палестиною у секторі Газа", — сказав Денисенко.

Він додав, що у Інституті також поставили питання про постачання COVID-вакцини AstraZeneca до України та можливою (на той момент) відставкою колишнього міністра охорони здоровʼя Максима Степанова.

Про це знають 34% та 31% населення України відповідно, додав виконавчий директор UIF.

"Але 79% — абсолютна більшість українців — так чи інакше, чули щось про підозру і домашній арешт Медведчука", — розповів Вадим Денисенко.

Також респонденти розставили ці новини за ступенем важливості.

Відповідно до результатів опитування, на перше місце за важливістю новину про підозру куму Путіна поставили 59% респондентів.

Далі у Інституті спитали, наскільки респонденти уважно стежили за розвитком ситуації навколо Віктора Медведчука. Опитування показало наступні результати:

  • 17% опитанних відповіли "Уважно стежу, знаю всі деталі";
  • 34% — "Уважно стежу, однак в подробиці не вдаюся";
  • 35% — "Час від часу цікавлюся";
  • 14% — "Став мимовільним слухачем цієї новини, однак вона мені не цікава".

Доктор соціологічних наук Олександр Шульга на прессконференції розповів, що дослідження проводилося у форматі онлайн-опитування з 15-16 травня. В рамках цього дослідження було опитано 1200 осіб — інтернет-користувачів зі всіх регіонів України. База даних дослідження склала 35 тисяч респондентів. Таким чином, за словами Шульги, соціологи мають можливість здійснювати багатоступеневий відбір та на виході отримувати дані, які репрезентують населення за статтю, віком, типом населеного пункту та регіону проживання.

Соціолог також наголосив, що дані цього опитування є репрезентативними, а похибка дослідження не перевищує 3,5%.

Нагадаємо, 13 травня Печерський районний суд Києва обрав Віктору Медведчуку міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту до 9 липня. Офіс генпрокурора подав апеляцію на рішення Печерського районного суду щодо цілодобового домашнього арешту Віктора Медведчука. У ОГП наполягають на утриманні нардепа під вартою. Також захист подав апеляцію на це рішення суду.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua