• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Медреформа зробила перший крок: Парламент прийняв законопроект про платні медпослуги

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Закону "Про державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів"

За відповідне рішення проголосували 227 парламентаріїв, інформує "ДС".

Згідно пояснювальній записці, мета законопроекту - "створення ефективного механізму фінансування надання медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів". Обсяг медичних послуг і лікарських засобів, вартість яких покривається страхуванням і ступінь покриття, закріплюється на рівні закону в державному гарантованому пакеті.

Законопроект передбачає, що держава гарантує повну оплату за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування медичних послуг і лікарських засобів тільки у межах так званого "гарантованого пакету". Мова йде лише про екстреному, паліативний і первинний рівень медичної допомоги.

Держава також частково давати гроші на лікування пацієнтів на вторинному (спеціалізованому) і третинному (высокоспециализированном) рівні.

При цьому перелік послуг та лікарських засобів, які гарантує держава, буде щорічно визначати Міністерство охорони здоров'я.

Застрахованими особами, незалежно від яких-небудь додаткових критеріїв, є:

всі громадяни України,
іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, і
особи, які в установленому порядку визнані біженцями або які потребують додаткового захисту.

Є в законопроекті й істотна зміна: державні кошти на лікування можна буде використовувати в приватних клініках.

"Застраховані особи можуть отримати медичні послуги, лікарські засоби повністю або частково за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування в установах охорони здоров'я будь-якої форми власності та у фізичних осіб-підприємців, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та уклали договори про медичне обслуговування населення. При цьому компонент медичної допомоги у складі необхідного лікування завжди буде покриватися державою ", - наголошується в пояснювальній записці.

В уряді вважають, що запропоновані зміни дозволять залучити до надання медичних послуг за рахунок бюджетних коштів закладу охорони здоров'я недержавної форми власності та фізичних осіб-підприємців, що повинно позитивно позначитися на якості надання медичних послуг.

Фінансування наданих медичних послуг і лікарських засобів здійснюється за затвердженими тарифами (покриття тарифом і тарифом сооплаты), які є єдиними для всієї території України.

Також вводиться реімбурсація вартості рецептурних лікарських засобів у відповідності з призначенням лікаря, включених до деталізованого опису.

Реалізацію державної політики у сфері організації фінансування надання медичних послуг і лікарських засобів в рамках державного гарантованого пакету здійснювати новий центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів.

    Реклама на dsnews.ua