• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Медведчук купив на узбережжі Болгарії землю і нерухомість, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

П'ять зареєстрованих в Болгарії компаній народного депутата від "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука володіють землею і нерухомістю на чорноморському узбережжі Болгарії

Про це свідчать дані болгарських реєстрів, передає "ДС" з посиланням на Bihus.Info.

Ділянки розташовані на узбережжі Чорного моря, в муніципалітетах Несебир, Поморіє і Царево. Це популярні курортні регіони в Бургаській область Болгарії. Частина землі має призначення під вілли і курортно-рекреаційні будівлі, частина — під сільське господарство.

Майже 23 га на болгарському узбережжі компанії з орбіти Медведчука скупили в 2007 році.

Ділянки родини Медведчука в Поморіє с. Ахелой, Болгарія
Ділянки родини Медведчука в Поморіє с. Ахелой, Болгарія

Тобто через два роки після того, як він покинув посаду глави Адміністрації президента Леоніда Кучми. У той час Медведчук був членом Вищої ради юстиції — важливого органу в українській судовій системі, який впливає на карʼєру суддів.

Для покупки закордонної нерухомості в Болгарії заснували пʼять фірм. В їхній капітал в загальному влили близько 37 млн ​​лев — це майже 19 млн євро за нинішнім курсом.

Ділянка родини Медведчука в Царево, с. Лозенець, Болгарія
Ділянка родини Медведчука в Царево, с. Лозенець, Болгарія

Болгарські фірми мають складну структуру власності, яка через Кіпр призводить до України. Кінцевим власником цих фірм в болгарському реєстрі компаній зараз зазначена дружина Медведчука телеведуча Оксана Марченко.

Ідеться про такі болгарські фірми: Перфект Ленд Пропертіз, Анаптіксіс Девелопмент, Ескафеас Констракшнс, Хр. Атанасіо Констракшнз та Девелопментс, Політімі Джіай Пропертіз. Усі вони створені для купівлі-продажу, будівництва і здачі в оренду нерухомості.

Про те, що ці фірми контролює родина Медведчука, стало відомо в 2020 році. Тому що після обрання народним депутатом в 2019 році Медведчук був зобовʼязаний подавати декларацію.

Як повідомляла "ДС", Віктор Медведчук вказав в декларації офшорну компанію, якій належить одна з найдорожчих яхт у світі. Орієнтовна вартість яхти Royal Romance становить $ 200 млн.

    Реклама на dsnews.ua