• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Медведчук отримав нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму через поставки вугілля в ОРДЛО

Народному депутату від ОПЗЖ Віктору Медведчуку оголошено підозру у державній зраді (ст. 111 ККУ) та сприянні діяльності терористичної організації (ст. 258-3 ч.1 ККУ)

Виктор Медведчук
Виктор Медведчук / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова СБУ Іван Баканов, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу відомства.

За версією слідства, мова йде про дії, спрямовані на підрив енергетичної незалежності України. Зокрема, після того як Росія захопила частину Донбасу, Україна опинилася на межі енергетичної кризи. Тож було вирішено купувати вугілля на світовому ринку, зокрема, в ПАР.

"Однак РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів і не дозволити Україні посилити власну енергонезалежність. Тому за посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України, які, використовуючи повноваження Нацбанку і правоохоронних органів, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР", — вказали у СБУ.

Зрештою, пишуть правоохоронці, ті контракти були зірвані, що спровокувало хвилю "віялових" відключень електроенергії в Україні.

Згодом, підкреслюють у СБУ, за сприяння Медведчука з метою повернення України до орбіти впливу РФ було організовано незаконні схеми для постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на державні підприємства України.

"Це питання державної зради. І того, як окремі українські політики та високопосадовці в розпал війни грали на стороні Росії, нехтували інтересами України та будували спільні з терористами "схеми". Моє чітке переконання – ці люди мають понести заслужене і законне покарання за ту шкоду, яку вони завдали державі. Тому що їхні дії – це підрив енергетичної незалежності України", – заявив на брифінгу Іван Баканов.

Голова СБУ та генпрокурорка Ірина Венедіктова оприлюднили низку аудіозаписів, які підтверджують існування "вугільної схеми" та зацікавленість у ній влади РФ.

"Експертиза підтвердила, що одним із фігурантів записів є Медведчук, котрий, зокрема, спілкується щодо реалізації незаконних схем із представниками російської влади. Під час цих розмов нардеп озвучує, що має гарантії від вищих посадовців України", — зазначено у повідомленні спецслужби.

Також вказано, що за посередництва "наближеної до Медведчука особи — бізнесмена Сергія Кузяри на окупованій території було обрано 2 фактично не працюючі вугільні підприємства".

В СБУ додали, що їхніми керівниками призначено представників "Л/ДНР", їм було відкрито банківські рахунки та укладено з ними договори на постачання вугілля.

"Ці питання узгоджувалися, у тому числі з ватажками бойовиків. За час функціонування цієї схеми, за даними правоохоронців, проросійських терористів загалом було профінансовано на суму понад 200 млн гривень", — вказали у пресслужбі.

"Слідство володіє серйозним масивом доказів, які підтверджують протиправну діяльність фігурантів. Ми знаємо про передачу готівки до "Л/ДНР" і перерахування коштів підприємствам з окупованих територій. Більше того, ми бачимо, що ті плани, які обговорюють фігуранти (зміна керівників підприємств, відкриття банківських відділень тощо), згодом були реалізовані", – підкреслив Іван Баканов.

Він наголосив, що слідство триває, опрацьовується питання оголошення підозри іншим особам. СБУ продовжує дане розслідування у співпраці з Офісом Генпрокурора і ДБР.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua