• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Медведчук заробляв на закупівлі вугілля у бойовиків на Донбасі, — ЗМІ (ВІДЕО)

Підозрюваний у державній зраді кум російського президента і нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук у 2014 році, імовірно, лобіював закупівлю Україною вугілля у бойовиків на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

У той час в Україні через бойові дії на сході впав видобуток вугілля, що стало причиною дефіциту на теплоенергостанціях, йдеться у сюжеті Bihus.Info, на який посилається "ДС".

Журналісти нагадують, що восени 2014 року Україна почала закупляти вугілля з Південно-Африканської Республіки, до якого начебто були питання щодо низької якості. 

На аудіозаписах, оприлюднених в мережі, є розмови начебто Медведчука з міністром енергетики Росії Олександром Новаком, із Владиславом Сурковим — помічником Путіна, а також Дмитром Козаком, який тоді був заступником глави уряду РФ.

Зокрема Медведчук начебто розповідав їм, як вмовляв пʼятого президента Петра Порошенка купувати вугілля саме у бойовиків. Проте проблема виникла через те, що Порошенко начебто дав розпорядження Нацбанку відкрити рахунок та обрати компанію, на яку перевести кошти за вугілля. Бойовикам та їхнім кураторам в Москві такий варіант не подобався, оскільки на Донбас потрібна була готівка. Сурков тоді стверджував, що йдеться начебто лише про зарплату для шахтарів.

"Нам треба цю блокаду вскрити", – каже на плівках чоловік, голос якого схожий на голос помічника Путіна. 

Водночас Новаку Медведчук начебто радив ще більше шантажувати Київ щодо повної зупинки постачання вугілля із РФ, якщо ті не захочуть брати вугілля з ОРДЛО.

Після довгих перемовин українську владу начебто вдалось вмовити на виплату коштів авансом саме готівкою. Йшлось про 10 мільйонів гривень. Перевезенням їх до лінії розмежування начебто займались співробітники СБУ. Втім, навіть після того, як гроші доставили, бойовики затримували постачання вугілля. Тоді ж кум Путіна просив Козака вплинути на маріонеток щодо виконання домовленостей. 

Валентин Наливайченко, який тоді очолював СБУ, заперечив таку інформацію. Проте на плівках чоловік, якого називають Медведчуком, прямо розповідає про шлях, яким повезуть гроші і прямо називає, що буде залучена СБУ. 

Зазначається також, що Медведчук займався закупівлею вугля через те, що і сам отримував прибуток від компанії, яка виступила посередником у цій схемі.

Окрім того, є записи розмов кума Путіна із представниками так званих "Л/ДНР" Олександром Захарченком та Володимиром Кононовим.

Нагадаємо, раніше було оприлюднено записи, на яких, ймовірно, Медведчук веде переговори з бойовиками на Донбасі, проштовхуючи інтереси Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua