• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"Медзакупівлі" звинуватили МОЗ у блокуванні їхньої діяльності

Реклама на dsnews.ua

Міністерство охорони здоров’я блокує діяльність державного підприємства "Медичні закупівлі України"

Про це йдеться у заяві на Facebook-сторінці держпідприємства, передає "ДС".

"Від початку 2021 року ДП "Медичні закупівлі України" не має фінансування для здійснення своєї операційної діяльності. Міністерство охорони здоров’я України не затвердило Тимчасовий план використання бюджетних коштів на 2021 рік, що був заздалегідь надісланий на МОЗ. Без погодження фінансового забезпечення з боку МОЗ України від початку січня 2021 року робота ДП заблокована", – зазначають у ДП.

Серед численних дій, які тепер не можуть здійснювати "Медзакупівлі", в заяві названо, зокрема, прийняття і розвезення таких товарів, як ліків і медвиробів, що закуплені за державними програмами МОЗ України: "Зокрема, за такими напрямками, як дитяча та доросла онкологія, дитяча та доросла гемофілія, ДЦП, розсіяний склероз, АРВ-терапія, препарати для лікування дихальних розладів новонароджених тощо. Це також стосується засобів індивідуального захисту і товарів, що закуплені для протидії COVID-19, зокрема захисних костюмів і халатів, медичних масок, експрес-тестів на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 та лікарських засобів".

"Ми звертаємось до Кабінету міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України і всіх залучених до цього процесу державних структур: такі документи, як номенклатура товарів до закупівлі, паспорти бюджетних програм і план використання бюджетних коштів на 2021 рік, які, окрім іншого, забезпечують операційну діяльність підприємства, мають бути невідкладно затверджені. Щоденне зволікання наражає на небезпеку пацієнтів, створює незручності постачальникам, завдає шкоди репутації ДП як надійного закупівельника", – вказано у заяві.

Гендиректор "Медзакупівель" Арсен Жумаділов, коментуючи у соцмережі заяву очолюваного ним підприємства, нагадав, що нинішній голова МОЗ Максим Степанов після свого призначення на цю посаду 30 березня 2020 року "довго затягував, не відкриваючи фінансування ДП".

"Тоді він ризикував майбутніми закупівлями та майбутніми поставками. Лише професійна злагоджена робота ДП протягом 2020 року допомогла мінімізувати негативні наслідки. Для міністра тоді обійшлось легким переляком. Для тисяч пацієнтів – викладеними з кишені грішми за ліки або відсутністю доступу до лікування в принципі. І от зараз ми знову без фінансування", – написав він у Facebook.

"Тепер це не тільки питання закупівель цього року. Це також питання безперервності поставок та відвантажень ліків і засобів індивідуального захисту, встановлення медичного обладнання в опорних лікарнях країни, роботи інформаційно-аналітичних систем тощо. Викручування рук за рахунок інших", – додав Жумаділов.

У міністерстві ці заяви наразі не коментували.

Нагадаємо, Жумаділов раніше заявляв, що Степанов самостійно визначив постачальника вакцини від коронавірусу для України. Цим він перевищив свої повноваження та завадив Україні отримати нижчу ціну на вакцину.

Як повідомляла "ДС", 30 грудня 2020 року МОЗ уклало контракт про постачання в Україну 1,9 млн доз китайської вакцини Sinovac Biotech, яка, щоправда, ще не має офіційної реєстрації. Глава МОЗ Степанов розповів, що Україна отримає китайську вакцину за 30 днів після її реєстрації. 31 грудня того ж року укладенням контракту похвалився президент Володимир Зеленський. Перед тим комітет Верховної ради схвалив виділення на закупівлю вакцин від коронавірусу 1,4 млрд гривень із держбюджету.

    Реклама на dsnews.ua