• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Мендель розповіла про готовність Зеленського боротися з олігархами

Президент Володимир Зеленський готовий кинути виклик олігархам, про що свідчать судові процеси, зокрема, у справах ПриватБанку, і введення санкцій

Реклама на dsnews.ua

Про це написала в своїй статті для Atlantic Council прессекретар глави держави Юлія Мендель, передає "ДС".

"Як показали події останніх тижнів, президент Зеленський готовий кинути виклик владі українських олігархів всюди, від енергетичного і банківського секторів до політики і засобів масової інформації", — написала вона.

Мендель нагадала, що раніше були введені санкції проти нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також затриманий колишній топ-менеджер ПриватБанку Володимир Яценко.

"Справа ПриватБанку довгий час служила символом безкарності олігархів. Прогрес в напрямку правосуддя буде розглядатися як великий прорив для України... Ніщо так не ілюструє прагнення президента Зеленського протистояти впливу олігарха, як низка недавніх заходів, вжитих щодо Віктора Медведчука", — наголосила речниця президента, додавши, що санкції були введені юридично чисто.

Як повідомлялося, РНБО на засіданні 19 лютого прийняла рішення про застосування санкцій до 19 юридичних та восьми фізичних осіб, серед яких народний депутат Віктор Медведчук (ОПЗЖ) і його дружина Оксана Марченко. Медведчук і Марченко є кумами російського президента Путіна. Наступного дня, 20 лютого, президент Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій РНБО проти Медведчука терміном на три роки.

22 лютого був затриманий колишній топ-менеджер ПриватБанку Володимир Яценко.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua