• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Мер Тернополя засумнівався, чи варто запроваджувати в місті карантин вихідного дня

Реклама на dsnews.ua

Мер Тернополя Сергій Надал назвав принцип дії карантину вихідного дня несправедливим і вибірковим. Зараз у мерії проходять консультації з лікарями, вірусологами і підприємцями

Про це Надал заявив в коментарі виданню "Страна", передає "ДС".

"З одного боку — зростання захворювань, з іншого — прекрасно розуміємо, що п'ятниця, субота та неділя — ті дні, коли наші підприємці можуть найбільше заробити. Якщо ці дні заборонити — ніхто не буде тримати людей протягом тижня. Це знову проблема, знову втрата роботи, зменшення податків. Потрібно шукати якийсь такий компроміс, який був би всім зрозумілий. Найгірше — закриваючи малий бізнес, ми залишаємо працювати "Епіцентр" і подібні до нього. Знову виходить, що правила не для всіх однакові. Якби вони були однаковими для всієї країни — може, це б і зрозуміли. Але коли одним можна, а іншим — ні ... Людям це незрозуміло", — сказав Надал.

На питання, чи буде він за прикладом деяких колег саботувати частковий карантин, градоначальник Тернополя заявив, що у нього ще є час проконсультуватися і прийняти правильне рішення. Також Надал не впевнений у тому, що карантин сильно зменшить кількість хворих.

"Можливо, варто запроваджувати частковий карантин не по всій країні. Може, варто вибрати ті міста, де реально "червона" зона і зашкалює кількість хворих. Зробіть на них експеримент. Якщо це дасть ефект — переносьте на всю країну. Чому застосовувати на всю країну те, що невідомо як спрацює? Подивіться, що в Італії і Німеччині. Там вводять жорсткі заходи. Там зменшується кількість хворих? Ні, вони все одно хворіють. Поки, чуючи думку вірусологів — я не бачу, що це дасть ефект. Те, що це вдарить по бізнесу, — 100%. Що це дасть сильний ефект щодо зменшення кількості хворих — не впевнений", — заявив мер Тернополя.

Як повідомляла "ДС", у Рівному вирішили не поспішати з карантином вихідного дня.

    Реклама на dsnews.ua