• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Мерзенне хихикання журналісток: Луценко розповів про підготовку підозрі директор НАБУ

Реклама на dsnews.ua
ГПУ готує підозра чолі НАБУ Артему Ситнику у зв'язку з публічним озвучуванням їм даних "прослушки"

Про це в ефірі телеканалу "Прямий" заявив генпрокурор Юрій Луценко, передає "ДС".

Глава ГПУ підтвердив, що таке розслідування здійснюється і пояснив, що воно почалося записування та оприлюднення одним з журналістів інформації з закритої зустрічі директора НАБУ з представниками ЗМІ.

"Там відбувалося читання голосом - експертиза тепер вже встановила - голосом Ситника матеріалів НСРД, які в народі називаються "прослушкою". Можливо, в цьому не було б нічого надприродного, але ця частина прослушки розповідала про інтимне життя одного з фігурантів справи. Відповідно до закону, за це "світить" три роки", - зазначив Луценко.

"Коли керівник правоохоронного органу, - продовжив генпрокурор, використовує для поширення інтимні подробиці під мерзенне хихикання журналісток, то це окрема моральна ситуація. Але особа, про яку розголосили ці інтимні дані, написав заяву, і воно має на це право, і вважається потерпілої. Ми, звичайно, зареєстрували цю справу....Мені це дуже неприємно, тому що він керівник сусіднього правоохоронного органу, колега, на якого так багато надій покладали в суспільстві. Але такі методи неприпустимі".

За його словами, з справою виникли труднощі, оскільки ні директор Бюро, ні його заступник, ні журналісти не повідомляють, коли це сталося. А дата потрібна для того, щоб прописати відповідну підозра, пояснив Луценко.

"Пан Ситник сховався за журналістів і каже: "У них журналістська таємниця, а я вам нічого не скажу, бо посилаюся на статтю Конституції, - зазначає генпрокурор. - У цій ситуації я змушений зіткнутися з нерозумінням з журналістським корпусом. Вони кажуть, що я не маю права взагалі розслідувати дії журналістів. Я колись сам працював у журналістиці. І, в принципі, я в прокуратурі перебуваю для того, щоб захищати права журналістів у тому числі. Але я ще і розслідувати злочини. І якщо журналіст є свідком злочину, я змушений вимагати в законному порядку через суд дані з мобільного оператора, коли в цьому місці в НАБУ знаходилися два журналіста і один журналіст".

Глава Генпрокуратури підкреслив, що як тільки відповідь буде отримано відповідь, відомство сформує підозру і вручить його Ситнику.

Нагадаємо, 20 серпня стало відомо, що слідчі ГПУ проводять досудове розслідування у відношенні директора НАБУ. Слідство стосується можливого розголошення даних слідства, що ганьблять честь і гідність цивільної дружини колишнього прокурора АТО Костянтина Кулика Ірини Німець.

Як повідомляла "ДС", Печерський райсуд Києва 27 серпня дав ГПУ на її вимогу доступ до інформації телефону головного редактора програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької за останні 17 місяців.

    Реклама на dsnews.ua