• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Откинувшийся Серпень і тролінг Пушилина. Як Кремль зливає топ-колаборантів ОРДЛО

Якщо з засновником банди "Привид" Костіним по кличці Серпень надійшли "чисто конкретно" безпосередньо в Луганському СІЗО, то Пушилина і його коханку Никонорову "мочать в сортирі" поки лише віртуально
Олександр Костін "Серпень", Денис Пушилин. Фото: dialog.ua
Олександр Костін "Серпень", Денис Пушилин. Фото: dialog.ua
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" - головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Серпень передає привіт Мозговому

Важлива звістка з захоплених Росією територій Донеччини та Луганщини прийшло з самого початку тижня, що минає. Так, 24 травня в СІЗО окупованого Луганська був знайдений мертвим знаковий бойовик "першої хвилі" Олександр Костін, більш відомий по кличках Серпень і Батя, повідомлення про це масово заповнило інформпростір 25 травня. Знаковості новини додавав той факт, що цей персонаж був одним з творців в 2014 р. бандформування "Привид", яким до своєї ліквідації в травні 2015-го верховодив чи не найбільш відомий "польовий командир ЛНР" і "герой Новоросії" Мозковий.

Хоча звірства "примар" в ОРЛО були настільки кричущими, що всього один епізод злочинів Мозкового і Костіна навіть став приводом для їх звинувачень "прокуратурою ЛНР" у звичайному бандитизмі. Тут варто нагадати, що мова йшла про те, як на початку травня 2014-го вже окупованих до того часу районів Луганщини підприємець з Антрациту Олег Бурыхин намагався вивезти свою сім'ю в Росію до родичів, але "примари" перегородили КамАЗом дорогу і за наказом своїх ватажків відкрили вогонь на поразку. В результаті сам Бурыхин і його дружина Ірина загинули на місці, а їх 10-річна дочка Ліза, отримавши важке поранення в голову, дивом вижила.

Як встановив через шість років "суд ЛНР", причиною таких дій Мозгового, Костіна і їх підлеглих було банальне бажання (успішно реалізоване, до речі) забрати знаходяться в джипі Бурыхина 300 тис. грн, за що Бате і впаяли в лютому 2020-го 14 років в'язниці. Якщо б "всенародний герой" Мозковий був досі живий, йому дали б стільки ж, як і співучаснику Костіну. Або, можливо, навіть більше - так би мовити, "за організацію злочину". А так "прокуратура ЛНР" хіба що вказала, що "відносно Мозкового А. Б. відмовлено в порушенні кримінальної справи у зв'язку зі смертю". Тепер же Серпень, якого, до речі, замели ще в серпні 2018-го і вибили йому "на підвалі" всі зуби, зможе передати в пеклі полум'яний привіт і Мозговому з Дремовым, і Гіві з Моторолою, і Захарченка з Болотовим, і всім іншим ліквідованим "героям Донбасу".

Сеанс луб'янського саморазоблачения

У всій цій історії з умертвінням Костіна особливо показова реакція на неї пропагандистських ресурсів. Одним з перших звістку про події у Луганському СІЗО передав небайдужий до Серпня "козачий отаман" Конкін, за даними якого Батю просто вбили в одиночній камері. З натяком на всемогутню ФСБ і на її місцеву філію під ніком-легендою "МГБ ЛНР". Після чого у ватяних акаунти в соцмережах почала наростати, само собою, масштабна хвиля зради, що просочилася навіть топові російські ЗМІ. І ось тут-то на анонімному Телеграм-каналі "Луганський інсайд" з'явилося "роз'яснення", що раптом стали всі цитувати, а ті російські ЗМІ, які до цього поспішили з новиною, - її редагувати ключі "єдино правильної" версії.

Реклама на dsnews.ua

Написали ж на цьому Телеграм-каналі наступне: "З-за карантину Серпень був поміщений в одиночну камеру. Він був людиною нездоровим - у нього був цукровий діабет, а лікування йому в СІЗО не проводили. За наявними даними, останнім часом у нього було два серцеві напади. Вчора у нього стався черговий напад, в результаті чого він помер". Тобто ніякого вбивства - Костін сам помер, бо був дуже хворий. Плюс неувага тюремників, занадто захопилися дотриманням карантинних заходів в умовах епідемії коронавіруса.

Одним словом, ліквідатори Серпня хвацько переклали вину як на самого ліквідованого, так і навіть на модну нині хвороба COVID-19. Втім, тим самим автори всієї цієї інформаційної многоходовочки провели власний сеанс саморазоблачения. По-перше, вони де-факто підтвердили, що це справа рук спецслужб РФ, і мова йде саме про знищення відіграв у п'єсці "Російська весна" матеріалу. По-друге, черговий "сигнал Батею" цілком зрозумілий і очевидний - базовим сценарієм для топ-колаборантів залишається їх демобілізація з війни на Донбасі тільки через свій труп під лейтмотивом "він занадто багато знав". Ну і, по-третє, паралельно була розкрита уявна анонімність "Луганського інсайда", якому тепер сміливо можна оновити логотип з додаванням трьох букв - або ФСБ, або МДБ. Як кому подобається, тим більше що в цьому немає, по суті, ніякої різниці.

Злив "запасного аеродрому" Пушилина

Якщо з засновником банди "Привид" надійшли "чисто конкретно" безпосередньо в Луганському СІЗО, то Пушилина і його коханку "мочать в сортирі" поки лише віртуально. Ключовим у старті нової епопеї стало 26 травня. Саме в той день у ряді російських ЗМІ з'явилася цікава новина про "особливих відносинах" ватажка російської окупаційної адміністрації в ОРДО і "глави МЗС ДНР" Никоноровой. Правда, для знаючих людей вся ця "любов-морква" двох кремлівських маріонеток не стала такою вже сенсацією, як і наявність у них російських паспортів. А ось злитий адресу прописки на російських просторах Пушилина і Никоноровой, причому в одній і тій же квартирі, потішив і широкі верстви населення, і фахівців, і, звичайно ж, різні компетентні органи у всіх куточках планети.

Отже, прописана ця парочка донецьких топ-колаборантів за адресою: Ленінградська область, Виборзький район, селище Первомайське, вулиця Радянська, 13А, квартира 63. При цьому якщо адреса Пушилина прямо зазначено у викладеному в мережу копії свідоцтва про реєстрацію за місцем перебування, яка триватиме до 19 грудня 2020 р., то аналогічна прописка Никоноровой підтверджена в паспорті реєстрації на території РФ транспортного засобу, яким виявився "Мерседес" елітної моделі.

В наявності - такий собі "запасний аэродромчик" в 70 км від Пітера з належними віп-аксесуарами, але тепер його місцерозташування повністю розкрито з блискучим авто на додачу. Так що потрібно спішно міняти і те і інше. До того ж немає жодної гарантії, що будь-яке нове пушилинское "гніздечко" також не буде негайно злито. А все, мабуть, тому, що з відходом від кураторства ОРДЛО Суркова, геть програв Луб'янці внутрішньовидову боротьбу "веж Кремля", Пушилин просто позбувся "даху", а нового так і не зміг знайти.

    Реклама на dsnews.ua