• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Метро на Виноградар: Кличко допоміг вирішити проблеми з будівництвом, - директор проєктів "Київметробуду"

Попри складнощі, перші дві станції метро на київський житловий масив Виноградар будуть споруджені за графіком – у грудні 2021 року. Це стало можливим за допомоги влади Києва та особисто мера столиці Віталія Кличка, який регулярно відвідує будівельні майданчики підземки до Виноградаря

Реклама на dsnews.ua

Юрій Батлук, директор з управління проєктами ПАТ "Київметробуд", прокоментував кореспонденту ASPI news виконання робіт за проєктом: "Ми знаходимося на майданчику №214, де компанія "Київметробуд" здійснює роботи з будівництва підземних тунелів та наземних комплексів станцій "Мостицька" та "Проспект Правди". Прямо під нами працює розʼїзний майданчик прохідницького комплексу "Галина", на якому знаходяться дві мультисервісні машини, котрі допомагають комплексу прокладати тунель в бік станції "Сирецька". Наразі пройдено понад 300 метрів, роботи йдуть успішно — ми доганяємо проєктну швидкість, монтуючи щодоби 6-8 кілець тунельного оздоблення. На жаль, гірничо-геологічні умови не сприяють прохідці, йдемо в дуже складних ґрунтах – так званих "пливунах" – обводнених пісках. Проте, ми досить успішно боремося з цими проблемами. 

Багато хто з "псевдоекспертів" прогнозував "Київметробуду" невдачу в реалізації цього важливого проєкту, багато конкурентів заважали спокійній роботі… Це на початку додало певних труднощів, але міська влада допомогла як з юридичного боку, так й з інженерного. Невеликі відставання, які були раніше, ми успішно наздогнали, й зараз йдемо, чи не випереджаючи графік спорудження цього складного об’єкту, який є революційним та першим в Україні — ніколи у нашій країні не будували тунелі метрополітену протилежного руху один над одним, а не паралельно. 

З початку вересня за два повні календарні місяці ми спочатку дозібрали комплекс "Галина", тому що повністю його розмістити у монтажно-щитовій камері було неможливо. Отже, ми частинами загружали його у вже побудований тунель та пристиковували частини до прямуючого уперед тунельно-прохідницького комплексу. Тому протягом першого місяця робота йшла трохи повільніше, проте вже на другий місяць ми не лише вийшли на проєктні показники, а й наздогнали те невеличке вересневе відставання". 

ASPI news: ЗМІ повідомляли про вищезгадані проблеми невиробничого характеру, що виникли під час будівництва метро. Зокрема, йшлося про арешт рахунків та намагання рейдерського захоплення. Хто допоміг розв’язати ці питання? 

На жаль, нам доводиться боротися не лише зі складними будівельними умовами, але й з банальним рейдерством, корпоративними конфліктами, незнесеними спорудами вздовж траси будівництва метро, це дещо затримує нашу роботу. Так, факти арештів рахунків були, що унеможливлювало своєчасну оплату необхідних матеріалів для виконання робіт. Найболючіше, все, що необхідне для будівництва метро, має, як правило, довгий цикл виробництва і блокування рахунків, яке тривало понад півроку, дуже сильно гальмувало роботу. Втім, наразі ми з цим успішно впоралися. 

Нам, незважаючи на виборчі перегони у столиці, значну увагу приділяв ти продовжує це робити переобраний у першому турі очільник Києва Віталій Кличко. Він завжди готовий прийти на допомогу, спілкується с нами напряму, та регулярно відвідує саме цей, головний будмайданчик лінії метро до Виноградаря. Майже всі відеозвіти мера Києва фільмуються саме тут. На відміну від деяких популістів, які розгромно програли вибори, брехливо наобіцявши киянам відкрити ледь не пару десятків нових станцій метро за 5-річну каденцію, Кличко тримає слово! Пустобрехи підуть на "політичну пенсію", а метро на Виноградар буде добудовано, як сказав Віталій Кличко, у терміни — до кінця 2021 року. 

ASPI news: Так, мер пообіцяв відкриття двох станцій метро у грудні 2021 року. Чи вкладуться будівельники у такий термін?

"Київметробуд" готовий вкластися в такі терміни. Проте навколо нас існує складна містобудівельна ситуація, досі не винесені з "Варшавського кварталу" електричні мережі 110 кВ, це потребує часу — потрібно здійснювати додаткові операції, виготовляти кабель. З урахуванням зовнішніх факторів, які оточують наш майданчик, однозначно важко назвати кінцевий термін завершення будівництва. 

Наразі відбувається зведення конструкцій тягово-суміщеної підстанції №76, яка буде обслуговувати перегін від "Мостицької" до "Сирецької". Це не лише енергетичне серце перегону, але й центр управління рухом потягів. На ділянці від "Мостицької" до "Проспекту Правди" вперше в Україні будуть побудовані двоярусні тунелі. Зараз також йдуть роботи по спорудженню монолітних конструкцій перегінних тунелів, почали зведення вентиляційної збійки. Наступний етап – будівництво основних конструкцій вестибюлю станції "Мостицька", яке ми плануємо завершити найближчими місяцями. А вже в наступному році ми розпочнемо будівництво платформ енної частини станції, що, в принципі, сумарно за комплексом робіт дозволить нам виконати все, що намічається за проєктом. Загалом на майданчику трудяться 700 осіб. 

На ділянці до станції "Проспект Правди" проводиться монтаж огороджувальних конструкцій майбутніх котлованів та перекладка інженерних мереж. Таким чином відбуваються повноцінні будівельні роботи практично на усіх ділянках зведення метро на Виноградар.

    Реклама на dsnews.ua