• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Ми більше європейці, ніж самі європейці, — Зеленський

Реклама на dsnews.ua

Українці віддали за європейське мислення свої життя і багато років воюють на Донбасі. Ментально вони більше європейці, ніж деякі країни ЄС

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю європейському виданню Politico Europe, повідомляє "ДС" з посиланням на Офіс президента.

"Українці хочуть у Європу. Але це не означає, що вони хочуть жити, як та чи інша країна. Українці хочуть жити в європейській Україні. Вони розуміють, що це шлях бути членом ЄС. Ми ментально більше європейці, ніж, вибачте, деякі країни ЄС. Ми більше європейці, згадуючи Майдан, про який ви сказали. Українці захищають головні принципи, головні цінності ЄС. Ми економічно і, згідно з нашою статистикою природних ресурсів, – одна з найпотужніших країн Європи. Я хотів би, щоб Україну, яка хоче бути членом європейської спільноти, ЄС бачив так само потужно, як це робимо ми", — заявив Зеленський.

"Вважаю, що Європа повинна памʼятати, що саме українці віддали за європейське мислення свої життя і багато років воюють на Донбасі", — додав він.

В цілому Зеленський вважає, що вступ в ЄС схожий на марафон. Він також заявив країнам ЄС, що українцям потрібно знати, що після конкретних кроків Україну запросять, а не вона попроситься в ЄС.

"Українці можуть бути великими бігунами, марафонцями і знати, що через 42 кілометри – фініш, і вони до нього біжать. І коли ми йдемо в ЄС, а в деяких законопроектах ми туди "біжимо", щоб показати своє прагнення, – ми повинні бачити саме той "прапорець фінішу" щоб нам було зрозуміло, що через такий-то час, після таких-то конкретних кроків Україну запросять, а не вона попроситься в ЄС. І ось це мають розуміти всі країни ЄС", — сказав президент.

Нагадаємо, раніше депутатка Європейського парламенту від Німеччини, член комітету ЄП із закордонних справ Віола фон Крамон заявила, що непрозора процедура відбору глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури може призвести до втрати безвізового режиму України з Європейським Союзом.

    Реклама на dsnews.ua