• USD 28.3
  • EUR 33.3
  • GBP 36.7
Спецпроєкти

МЗС може стати посередником у врегулюванні ситуації в Білорусі, — Кулеба

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що МЗС готове бути посередником у стабілізації ситуації в Білорусі, де після президентських виборів розпочалися масові протести

Про це Кулеба заявив в інтервʼю "Радіо НВ", передає "ДС".

"Я не бачу жодних передумов для того, щоб ситуація в Білорусі якимось чином перекинулася на ситуацію в Україні. Україна, навпаки, готова відігравати стабілізуючу роль у цьому процесі. І в заяві Люблінського трикутника три міністри наголосили, що якщо в уряду Білорусі буде існувати потреба, то ми готові надавати свої послуги з посередництва у національному діалозі", — зазначив Кулеба.

Він також заявив, що для України право на мирний протест є невідʼємною частиною політичного та громадського життя, тому країна має великий досвід у цьому і знає, що відсутність діалогу призводить до загострення протистояння.

"Загострення послабляє країну, й цим послабленням користуються завжди зовнішні гравці. Ми знаємо, що Російська Федерація зацікавлена в послабленні Білорусі в цьому контексті. Тому ми, безумовно, бажаємо нашим білоруським сусідам, які є також нашими друзями та партнерами, вийти на шлях діалогу та знайти загальний баланс, який залишить Білорусь сильною, суверенною і незалежною", — пояснив Дмитро Кулеба.

Кулеба додав, що МЗС України уважно відстежує ситуацію в Білорусі, але ще не давало оцінку результатам виборів президента.

"Ми засуджуємо насильство, ми закликаємо до звільнення затриманих і ми закликаємо до діалогу між владою Білорусі та білоруським суспільством", — наголосив міністр.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч чоловік, в ніч на 11 серпня — ще якнайменше дві тисячі.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська залишила країну і поїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не брати участь у протестах і "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua