• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

МЗС зажадав нових антиросійських санкцій через репресії в окупованому Криму

Реклама на dsnews.ua

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародну спільноту посилити санкції проти Російської Федерації

Про це йдеться в коментарі МЗС у звʼязку з оприлюдненням третьої доповіді Генерального секретаря ООН по ситуації в Криму, інформує "ДС".

"Закликаємо міжнародне співтовариство відреагувати на триваючі порушення державою-окупантом норм міжнародного права на окупованих територіях України, зокрема шляхом посилення політико-дипломатичного і санкційного тиску", — заявили в МЗС.

У МЗС зазначили, що ключовим елементом доповіді Генсека ООН є його заклик до Російської Федерації як державі-окупанта припинити грубі порушення прав людини і дотримуватися всі свої зобовʼязання відповідно до міжнародного гуманітарного права і прав людини.

"Насамперед, мова йде про припинення тортур, незаконних арештів, свавільних затримань, насильницьких зникнень, забезпечення свободи висловлювання, мирних зібрань, скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу тощо. На фоні нападів проти Православної Церкви України в Криму важливим також є заклик Генерального секретаря ООН забезпечити свободу віросповідання та релігії без жодної дискримінації чи запровадження штучних регуляторних бар’єрів", — відзначили в міністерстві.

Також в МЗС нагадали, що Російська Федерація продовжує грубо порушувати міжнародне право, використовуючи під приводом "боротьби з екстремізмом та тероризмом" воєнні суди на території РФ для незаконного засудження громадян України. Фіксуються випадки переміщення незаконно затриманих громадян України з тимчасово окупованого півострова на територію Росії без належного інформування рідних про їхнє місцеперебування та порушення права на консульський доступ як наслідок примусової зміни громадянства.

Також відзначено, що у контексті політики, яка цілеспрямовано здійснюється російською окупаційною владою для зміни демографічного складу Кримського півострова, доповідь документує знищення приватних будівель кримських татар як приклад примусового виселення. Окрема увага привертається до зростання кількості внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованого Криму.

Як повідомляла "ДС", 10 вересня Європейський союз офіційно продовжив санкції проти Росії за підрив територіальної цілісності України ще на півроку.

Перед цим посли Євросоюзу схвалили продовження санкцій проти Росії на 6 місяців через анексії Криму.

    Реклама на dsnews.ua