• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

МЗС РФ звинуватив Україну у "руйнуванні" домовленостей по Донбасу

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров виступив з новими звинуваченнями на адресу України: нібито українська сторона на переговорах ТКГ відмовилась від домовленостей, що були досягнуті минулого тижня в Берліні

Таку заяву він зробив сьогодні під час онлайн-сесії "Примаковских читань", інформує "ДС" з посиланням на РИА Новости.

"На нещодавній зустрічі помічників лідерів нормандського формату в Берліні, яка була вельми продуктивною, було досягнуто ряд домовленостей — і в тому, що стосується чергової фази обміну утримуваними особами, і в тому, що стосується — це дуже важливо — досягнення домовленості в контактній групі про питання безпеки, включаючи узгодження текстів наказів, які повинні бути прийняті воюючими сторонами — Києвом, Донецьком і Луганськом — з докладним викладом тих дій, які будуть цими наказами заборонені. Це було погоджено", — сказав Лавров, знов в дусі російської пропаганди заперечивши участь Росії у війні.

Також він заявив, що третє, що було узгоджено в Берліні вже з політичного порядку денного, — "це подання Україною свого бачення документа, який буде містити поправки в конституцію для цілей відображення особливого статусу районів Донбасу в повній відповідності з мінськими домовленостями".

"За всім цим трьом напрямам було досягнуто розуміння, ці розуміння повинні були бути формалізовані у рішеннях контактної групи, яка днями закінчилася. По всім цим трьом домовленостями українська делегація в Мінську дезавуювала все те, що було узгоджено в Берліні", — заявив російський міністр.

Також він звинуватив Україну в нібито "руйнуванні" домовленостей.

"Ми щодня чуємо з Києва офіційні заяви, які просто руйнують всі ті домовленості, які закріплені Радою Безпеки за підсумками "Мінська". По-друге, при всьому при тому ми ведемо прагматичний розмову з тим, щоб погодити конкретні кроки по просуванню по всім аспектам мінського документа", — сказав Лавров.

Нагадаємо, що 3 липня в Берліні провели 11-годинні переговори політичні радники лідерів країн нормандської четвірки — України, Росії, Німеччини та Франції. Фактично це була репетиція саміту лідерів чотирьох країн, який планується провести в тому ж Берліні, як тільки буде узгоджено предмет домовленостей. Ось цим узгодженням і займалися радники. Зокрема, Єрмак офіційно представив позицію Зеленського. А позицію Путіна представив заступник керівника його адміністрації Дмитро Козак.

Як повідомляла "ДС", раніше представник Донецька на переговорах Денис Казанський повідомив, що Тристоронньої контактної групи за підсумками обговорення закону про особливий статус Донбасу з російською стороною не вдалося досягти консенсусу навіть за преамбулі. Казанський зазначив, що Росія вимагає скоротити преамбулу і прибрати з неї згадка про повернення та реінтеграції переселенців. На його думку, по іншим принциповим статтями навряд чи можливо в принципі домовитися.

    Реклама на dsnews.ua