• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

МЗС РФ звинуватило Україну у "руйнуванні" домовленостей по Донбасу

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров виступив з новими звинуваченнями на адресу України: нібито українська сторона на переговорах ТКГ відмовилась від домовленостей, що були досягнуті минулого тижня в Берліні

Таку заяву він зробив сьогодні під час онлайн-сесії "Примаковських читань", інформує "ДС" з посиланням на РИА Новости.

"На нещодавній зустрічі помічників лідерів нормандського формату в Берліні, яка була вельми продуктивною, було досягнуто ряд домовленостей — і в тому, що стосується чергової фази обміну утримуваними особами, і в тому, що стосується — це дуже важливо — досягнення домовленості в контактній групі про питання безпеки, включаючи узгодження текстів наказів, які повинні бути прийняті воюючими сторонами — Києвом, Донецьком і Луганськом, — з докладним викладом тих дій, які будуть цими наказами заборонені. Це було погоджено", — сказав Лавров, знову в дусі російської пропаганди заперечивши участь Росії у війні.

Також він заявив, що третє, що було узгоджено в Берліні вже з політичного порядку денного, — "це подання Україною свого бачення документа, який буде містити поправки в Конституцію для відображення особливого статусу районів Донбасу в повній відповідності з Мінськими домовленостями".

"За всіма цими трьома напрямами було досягнуто розуміння, ці розуміння повинні були бути формалізовані у рішеннях контактної групи, яка днями закінчилася. По всіх цих трьох домовленостях українська делегація в Мінську дезавуювала все те, що було узгоджено в Берліні", — заявив російський міністр.

Також він звинуватив Україну в нібито "руйнуванні" домовленостей.

"Ми щодня чуємо з Києва офіційні заяви, які просто руйнують всі ті домовленості, які закріплені Радою Безпеки за підсумками Мінська. По-друге, при всьому тому ми ведемо прагматичну розмову, щоб погодити конкретні кроки з просування по всіх аспектах мінського документа", — сказав Лавров.

Нагадаємо, що 3 липня в Берліні провели 11-годинні переговори політичні радники лідерів країн нормандської четвірки — України, Росії, Німеччини та Франції. Фактично це була репетиція саміту лідерів чотирьох країн, який планується провести в тому ж Берліні, як тільки буде узгоджено предмет домовленостей. Ось цим узгодженням і займалися радники. Зокрема, Єрмак офіційно представив позицію Зеленського. А позицію Путіна представив заступник керівника його адміністрації Дмитро Козак.

Як повідомляла "ДС", раніше представник Донецька на переговорах Денис Казанський повідомив, що Тристоронній контактній групі за підсумками обговорення закону про особливий статус Донбасу з російською стороною не вдалося досягти консенсусу навіть по преамбулі. Казанський зазначив, що Росія вимагає скоротити преамбулу і прибрати з неї згадку про повернення та реінтеграцію переселенців. На його думку, щодо інших принципових статей навряд чи можливо в принципі домовитися.

    Реклама на dsnews.ua